Kierowcy BMW wzywani do serwisów! Pojawiły się spore problemy wpływające na bezpieczeństwo

Kierowcy BMW wzywani do serwisów! Pojawiły się spore problemy wpływające na bezpieczeństwo

podwyzki oplat kierowców wrc net

Podaj dalej

Co jakiś czas zdarza się, że kierowcy konkretnych modeli wzywani są do serwisów na wykonanie koniecznych napraw. Zdarza się tak na przykład wtedy, kiedy producent zauważy jakąś wadę po wypuszczeniu na rynek samochodów. Wtedy serwisy muszą taką wadę usunąć, w tym celu kierowcy są wzywani. Teraz z takim problemem mierzy się BMW i co najmniej 11 tysięcy kierowców w Polsce.

Kierowcy BMW wzywani do serwisów

Jak podaje „Autokult”, „Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzega o poważnych wadach, jakie mogą wystąpić w kilku modelach BMW”. Producent miał poinformować Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o tym, że w kilku modelach pojawiły się poważne wady. Poważne, ponieważ mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo. Kierowcy tych aut powinni mieć się na baczności oraz zgłosić do serwisów w celu wyeliminowania tych usterek. O co dokładnie tu chodzi?

bmw serwis wady wezwanie do serwisu problemy
Pixabay

Problemy zauważono w modelach X1, X5, X6 oraz serii 2 Active Tourer – informuje „Autokult”. Należy tutaj podkreślić, że nie jest to żadnego rodzaju „drobnostka”, bo problemy pojawiły się w… poduszkach powietrznych oraz pasach bezpieczeństwa. Jeśli mówimy o bezpieczeństwie w samochodzie, to akurat to są jedne z najważniejszych elementów. Ich odpowiednie działanie i sprawność są absolutnie niezbędne do bezpiecznego i komfortowego podróżowania po drogach…

„Autokult” podaje, że akcją serwisową objętych ma być… co najmniej 11 317 pojazdów! Skala problemu nie jest zatem taka mała… Jeśli chodzi o poduszki powietrzne, to tutaj problem ma występować w modelach X5 (E70) oraz X6 (E71 i E72). Problem ma dotyczyć ponad 10 tysięcy pojazdów jeżdżących na co dzień po polskich drogach. W przypadku BWM X1 oraz 2 Active Tourer problemem są pasy bezpieczeństwa. Tutaj problem dotyczy niecałego tysiąca samochodów. Przynajmniej o tym wiadomo na ten moment.

Trzeba zgłosić się do serwisu?

Z całą pewnością trzeba się tą sytuacją zainteresować. Nigdy nie wiemy kiedy może dojść do usterki, do jakiegoś nagłego zdarzenia. Być może nawet nie wiemy, że coś w naszym samochodzie jest nie w porządku. A chyba wszyscy zgodzimy się co do tego, że akurat poduszki powietrzne oraz pasy bezpieczeństwo to niezwykle istotne elementy w każdym samochodzie. Nie powinniśmy o tym zapominać i jeśli masz jakieś wątpliwości, to powinieneś się skonsultować ze specjalistami w tym zakresie.

bmw serwis wady wezwanie do serwisu problemy
Pixabay/Julita

Warto obserwować to, jak zachowuje się wasz samochód. Jeśli istnieje takie prawdopodobieństwo, że wasz samochód koniecznie musi zostać poddany akcji serwisowej, to z całą pewnością dostaniecie odpowiednie zawiadomienie w tym temacie. Wtedy wystarczy udać się do serwisu i powierzyć samochód specjalistom. Oni mają za zadanie usunąć wszelkie problemy i wady i oddać wam samochód, aby dalej służył już w 100 procentach bezpiecznie. Nie należy lekceważyć tego problemu.

Akcje serwisowe coraz częstsze?

Trzeba przyznać, że w ostatnich kilku latach coraz częściej słyszy się o różnego rodzaju wadach w samochodach wielu producentów. Tysiące samochodów muszą pojawić się w serwisach, ponieważ na etapie produkcji pojazdu czegoś nie dopilnowano. To oczywiście zmusza nas do reakcji. Szczególnie właśnie w przypadku, kiedy te wady mają bezpośrednie przełożenie na poziom bezpieczeństwa podróżowania po drogach. Nie należy takich sygnałów lekceważyć.

Źródło: „Autokult”

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News