Kierowco, to bardzo ważna czynność. Musisz wykonać ją teraz, później będzie już za późno!

Kierowco, to bardzo ważna czynność. Musisz wykonać ją teraz, później będzie już za późno!

Podaj dalej

Kierowco, wchodzimy w coraz bardziej zaawansowaną fazę jesieni. A ta pora roku wymaga odpowiedniego przygotowania. Czynność musisz wykonać już teraz, bo później będzie na to za późno. A to kwestia bezpieczeństwa.

Listopad to już okres zaawansowanej jesieni. Kierowco – musisz się do niego odpowiednio przygotować. Co musisz zrobić? Na przykład przygotować drapaczkę do szyb i wymienić wycieraczki. Zarówno jedna, jak i druga czynność pomoże ci uniknąć przykrych niespodzianek w tym jesienno-zimowym okresie pełnym deszczu i śniegu.

kierowco czynność

Nie wszyscy to robią, ale w tym okresie warto zadbać o to, co w samochodzie mamy pod nogami, czyli wycieraczkę. Dywanik warto wymienić na gumową wycieraczkę. Ta pomoże ci z walką z wilgocią, a mniejsza wilgoć oznacza mniejsze problemy z parującymi szybami. Zresztą, nasiąknięty tradycyjny dywanik wkrótce oprócz wilgoci może też przynieść niekomfortowy zapach. A jeśli już wspominaliśmy o szybach – to warto je dokładnie umyć.

kierowco samochód

Przed okresem zimowym warto też na przykład odgrzybić klimatyzację. Portal „Interia” podpowiada też, że należy sprawdzić kondycję akumulatora. Ten często w okresie zimowym lubi odmówić posłuszeństwa. Jeśli akumulator jest słaby, warto go wymienić jeszcze przed pierwszymi poważniejszymi przymrozkami. Wtedy unikniemy niespodzianki.

samochód czynność

„Interia” zwróciła uwagę na jeszcze jedno – mianowicie solidne umycie naszego pojazdu oraz zaaplikowanie sporej warstwy wosku. Ta pomoże utrzymać czystość na dłużej i będzie zapobiegać uszkodzeniom lakieru spowodowanym wilgocią i solą.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News