Kiedy znowu spadnie śnieg? Kierowco, zapamiętaj tę datę – szykują się naprawdę trudne warunki

Czy w czwartek kierowcom na drogach będzie towarzyszył śnieg? Jeśli tak, to w północnej części kraju, bądź ewentualnie na terenach podgórskich. Kiedy wróci prawdziwa zima i warunki znów będą trudne?

śnieg opady pogoda drogi kierowca
Podaj dalej

Według synoptyków czwartek przyniesie poprawę pogody. Śnieg sypał raczej nie będzie – poza terenami podgórskimi i północą kraju. Jeśli jakiś śnieg zdążył się utrzymać po pierwszym ataku zimy, to dzisiaj prawdopodobnie zniknie on z naszego krajobrazu. Kiedy powinniśmy się spodziewać kolejnych opadów?

śnieg opady pogoda drogi kierowca
fot. pixabay

Wydaje się, że śnieg na ten moment nas opuścił. Prognozy długoterminowe wskazują, że na kolejne opady białego puchu poczekamy jeszcze około 2 tygodni. Właśnie na dni 15-17 grudnia wskazywany jest powrót zimy – w zależności od regionu kraju, w którym mieszkamy. Oczywiście takie prognozy nie dotyczą regionów górskich i podgórskich – tam opadów śniegu można się spodziewać cały czas.

fot. pixabay

Jeśli ktoś z was pomyślał sobie, że brak opadów śniegu oznacza, że macie jeszcze dwa tygodnie na zmianę opon… to jesteście w dużym błędzie. Moment na zmianę opon nadszedł już dawno temu. Przypominamy, że wyznacznikiem nie jest to, czy na drodze znajduje się śnieg, a temperatura. Jeśli ta notorycznie spada poniżej 7 stopni Celsjusza w godzinach, kiedy korzystamy z samochodu, potrzebne są opony zimowe. Letnie już wtedy nie będą się dobrze spisywały.

Przeczytaj również