Kapitalne informacje dla Polaków! Samochód, który wstrząsnął światem, znów będzie dostępny w naszym kraju!

Toyota GR Yaris to bez wątpienia samochód, który wstrząsnął światem motoryzacji. Hot Hatch odniósł niesamowity sukces również w Polsce. Kapitalna informacja jest taka, że wkrótce będą dostępne kolejne egzemplarze!

samochód toyota gr yaris
Podaj dalej

Toyota GR Yaris rozeszła się w naszym kraju na poczekaniu. Powiedzmy tylko, że Polacy kupili wszystkie 752 egzemplarze samochodu, które w ogóle były dostępne na naszym rynku. Podobna sytuacja miała miejsce w większości krajów na całym świecie – GR Yaris to samochód, który okazał się niewiarygodnym sukcesem.

samochód toyota gr yaris

Dlatego też Toyota podjęła ważną decyzję. Auto będzie dostępne aż do końca 2022 roku i klienci w salonach – w tym tych w Polsce – mogą już zamawiać kolejne egzemplarze. Ale Yaris musiał odnieść taki sukces. To był samochód rozwijany niemal od zera przez Gazoo Racing, czyli oddział Toyoty odpowiedzialny za motorsport – m.in. za program w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Zatem procesu tworzenia auta doglądał nie tylko mistrz świata, sam Tommi Makinen, ale także Akio Toyoda, czyli prezydent Toyoty i wielki fan sportów motorowych. Co tu dużo mówić – GR Yaris musiał być zatem doskonały w każdym calu.

Przeczytaj również