Kajetan Kajetanowicz na 4. miejscu w 86. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2020 Roku

Trwa finałowa gala 86. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2020 Roku. Kajetan Kajetanowicz zajął w głosowaniu 4. miejsce. Przypominamy, najlepszy polski kierowca rajdowy zdobył w tym roku 3. miejsce w WRC 3.

kajetanowicz
Podaj dalej

W plebiscycie nominowanych było 15 najlepszych sportowców w naszym kraju. Na liście znaleźli się m.in. Jan Błachowicz, czyli mistrz najważniejszej federacji MMA na świecie – UFC – w wadze półciężkiej, mistrzyni tenisowego, wielkoszlemowego Rolanda Garrosa Iga Świątek, mistrz świata na żużlu Bartosz Zmarzlik, dwóch ostatnich zwycięzców Turnieju Czterech Skoczni, Dawid Kubacki i Kamil Stoch, czy też w końcu najlepszy piłkarz świata w 2020 roku, Robert Lewandowski. Kajetanowicz był więc w doborowym towarzystwie.

Polak w tym sezonie – wspólnie z Maciejem Szczepaniakiem – wystartował w pięciu rajdach mistrzostw świata w kategorii WRC 3. Nasza załoga wygrała jedną imprezę – Rajd Turcji. Było też podium na Rajdzie Sardynii, chociaż na pewno to nie był najbardziej udany  i szczęśliwy sezon Kajetanowicza.

Zaczęło się od sporego zawodu na Rajdzie Meksyku, gdzie Skoda Fabia Rally2 evo przez cały rajd odmawiała posłuszeństwa. Czwarte miejsce w kategorii wynikało wyłącznie z ubogiej listy zgłoszeń. Później w Rajdzie Estonii potężny wypadek, dachowanie podczas ostatniego dnia rywalizacji. Potem było nieco lepiej. Koniec końców trzecie miejsce na koniec sezonu, chociaż chyba każdy kibic już czeka na to, co przyniesie rok 2021. I liczy na to, że będzie on lepszy.

Przeczytaj również