Już nie chcą diesla! Coraz częściej przerzucają się na hybrydy. To koniec tego napędu?

Już nie chcą diesla! Coraz częściej przerzucają się na hybrydy. To koniec tego napędu?

diesel hybryda plug in

Podaj dalej

Instytut Arval Mobility Obserwatory przeprowadził badania odnośnie tego, jak w przyszłości może wyglądać rynek motoryzacji w Europie. Jakie są wyniki? Będziecie zaskoczeni.

W niektórych krajach od 70 do 80% samochodów rejestrowanych jest na firmy. Specjaliści z Arval Mobility Obserwatory postanowili przeprowadzić ankiety wśród przedsiębiorców i zapytać ich, jakie samochody będą kupowali w przyszłości.

Instytut pracował na podstawie 3000 ankiet. Odpowiedzi udzielali właściciele mikrofirm, zatrudniających mniej niż 10 osób i posiadających jedno auto, ale też dużych koncernów mających w swoich flotach setki aut. Badanie było zatem stosunkowo obiektywne.

Z badań wynika, że większość firm ma zamiar ograniczyć samochody z silnikiem diesla. Wielu przedsiębiorców zaznaczyło, że już to zrobili i nie mają zamiaru wracać do aut napędzanych dieslem. Jeszcze 5 lat temu diesel miał 50% udziału w rynku, teraz spadł poniżej 30%. I ten trend będzie się utrzymywał.

Nikt nie chce już diesla, a firmy coraz częściej inwestują w samochody z napędami alternatywnymi. Menedżerowie stawiają na hybrydy. Nie mają ograniczeń w zasięgu, są tańsze i łatwiejsze w utrzymaniu i eksploatowaniu. Rynek się zmienia i wszystko wskazuje na to, że będzie się zmieniał w kierunku napędów alternatywnych szybciej, niż się nam wydaje.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News