Jak legalnie pojechać w góry na ferie? Polacy jak zwykle znaleźli na to idealny sposób!

Od 4 do 17 stycznia w całym kraju trwać będą ferie. Czy można w tym czasie pojechać w góry i wypoczywać w pięknych okolicznościach przyrody? Jak się okazuje – można. I jest to łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać.

Jak legalnie pojechać w góry na ferie? Polacy jak zwykle znaleźli na to idealny sposób!
Podaj dalej

Większość dzieci wolne ma już od okolic 23 grudnia. Święta, sylwester, a teraz ferie. Cały ten okres wypoczynku potrwa dla nich aż do 17 stycznia. Wiele osób chciałoby w tym czasie pojechać np. w góry. Czy takie ferie są w tym roku możliwe? Okazuje się, że tak.

Rządowe obostrzenia mówią, że hotele, czy też kwatery prywatne nie mogą przyjmować gości. Co gorsza, zabronione są też wyjazdy służbowe, z których Polacy ostatnio bardzo chętnie korzystali. Brak dostępnej bazy noclegowej – co zatem zrobić z tym fantem?

Jak legalnie pojechać w góry na ferie?

Jeśli mamy w górach jakąś rodzinę – OK. Oczywiście rząd od razu podejrzewał, że właściciele pensjonatów, czy innych kwater będą w tym okresie takimi przyszywanymi „wujkami i ciociami”. Ale jest też inny sposób na wypoczynek w górach i to całkowicie legalny. Mianowicie… kamper! Kamper, przyczepa kempingowa – pomysł idealny?

Już w okresie świątecznym mnóstwo Polaków wybrało taki sposób wypoczynku, o czym mogą świadczyć chociażby zdjęcia z pewnego parkingu niedaleko Giewontu. Czy taki wyjazd ma w tym okresie sens? Czy warto wynajmować kampera i rzeczywiście jechać na ferie w inne miejsce, niekoniecznie w góry?

Teoretycznie i tak nie ma tam nic do roboty. Restauracje oferują dania wyłącznie na wynos. Nie działają wyciągi narciarskie, nie ma żadnych wydarzeń, rozrywki. Natomiast dalej można obcować z przyrodą, spacerować, odkrywać nowe miejsca itd. Jeśli ktoś ma taką potrzebę, może zasmakować wypoczynku – chociaż w tym roku w nieco innej formie.

Przeczytaj również