Hamilton z Polkowic i jego niesamowity Volkswagen Passat. Uciekał policji przez ponad 20 kilometrów

Hamilton z Polkowic i jego niesamowity Volkswagen Passat. Uciekał policji przez ponad 20 kilometrów

Podaj dalej

Sceny niczym z amerykańskich filmów akcji obserwowali ostatnio świadkowie pościgu za samochodem marki Volkswagen Passat na odcinku Polkowice – Głogów. Uciekał przez ponad 20 kilometrów.

Pościg policji przez wiele kilometrów? To przecież domena Amerykanów. Nie mówimy tylko o filmach, ale przecież słynne są relacjonowane na żywo w telewizjach informacyjnych pościgi. Gdzieś na autostradach wokół Los Angeles. Klasyka! Ale i u nas nie brakuje takich przypadków. Chociaż są nieco mniej medialne, bez telewizyjnych helikopterów.

pościg policja volkswagen passat
fot. Policja

Policja zatrzymała do rutynowej kontroli pojazd marki Volkswagen Passat. Kierowca nie miał zamiaru się zatrzymywać i rozpoczął ucieczkę. A to oznaczało pościg. 30-latek najpierw trzymał się drogi krajowej, później wbił się na ekspresówkę.

Kiedy jazda S3 nie przyniosła skutku, amator wyścigów przeniósł się na ulice Głogowa. Tam porzucił samochód i uciekał pieszo. Policja szukała go przez kilka dni, ale w końcu kierowca się odnalazł. Uciekał, bo ciążył na nim zakaz prowadzenia samochodów.

pościg policja passat

Teraz odpowie nie tylko za jazdę bez uprawnień, ale także za to, że nie zatrzymał się do kontroli i spowodował wypadek. Teraz mężczyzna siedzi w areszcie – spędzi tam minimum 3 miesiące. Policja w Polkowicach poszukuje świadków pościgu – w tej sprawie można kontaktować się dzwoniąc na numer 47 874 72 54.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News