F1 Grand Prix Austrii: Verstappen dyktuje tempo w pierwszym treningu. Wyrównana stawka budzi emocje

Za nami pierwsza sesja treningowa przed Grand Prix Austrii Formuły 1. Najlepszy czas wykręcił Max Verstappen wspierany w Styrii przez rzeszę holenderskich kibiców. Pracowitą sesję mają za sobą zawodnicy Alfa Romeo F1 Team ORLEN.

fot. Alfa Romeo F1 Team ORLEN
Podaj dalej

Niepewna pogoda przywitała karuzelę F1 na Red Bull Ringu w austriackim Spielbergu. Tor położony w górach Styrii będzie areną wyjątkowego – sprinterskiego weekendu królowej motorsportu. Na start zawodnicy zmierzyli się z pierwszą – godzinną sesją treningową. Tym razem była ona niezwykle istotna – to pierwsza, a zarazem ostatnia okazja na odpowiednie ustawienie bolidów przed popołudniowymi kwalifikacjami.

fot. Alfa Romeo F1 Team ORLEN
fot. Alfa Romeo F1 Team ORLEN

Treningowy czas był wyjątkowo cenny. Sytuację skomplikowały więc dwie czerwone flagi. Zawodnicy musieli zjeżdżać do boksu i patrzeć bezczynnie na upływający czas najpierw po awarii McLarena Lando Norrisa, a następnie przez rozerwane uszczelki przy krawężnikach toru. Sesję ostatecznie udało się dokończyć, a na jej zakończenie zawodnicy wykonali serię próbnych startów.

Wyrównana czołówka podgrzewa emocje

Najlepszym czasem popisał się Max Verstappen. 0,255 s stracił do niego Charles Leclerc, zaś 0,400 s z tyłu był George Russell. Pierwszą piątkę skompletowali Sergio Perez oraz Lewis Hamilton. Wymieszana czołówka, przedstawiciele trzech najmocniejszych zespołów blisko siebie – to zwiastuje duże emocje już o godzinie 17:00 podczas sesji kwalifikacyjnej.

fot. Alfa Romeo F1 Team ORLEN

14. pozycję zajął Valtteri Bottas, 18. był Guanyu Zhou powracający do ściganiu po wypadku w Grand Prix Wielkiej Brytanii. Zawodnicy Alfa Romeo F1 Team ORLEN łącznie nawinęli na koła 55 okrążeń, co z całą pewnością pozwoliło odpowiednio przygotować się do tego intensywnego, wyjątkowego weekendu.

Wyniki:

fot. Alfa Romeo F1 Team ORLEN
fot. Official F1

Przeczytaj również