Elon Musk to jest gość! Jego nowy pomysł ocali samochody spalinowe? To jest po prostu genialne!

Elon Musk to jest gość! Jego nowy pomysł ocali samochody spalinowe? To jest po prostu genialne!

elon musk emisja co2

Podaj dalej

Elon Musk wpadł na kolejny kapitalny pomysł. Jeden z najbogatszych ludzi świata ocali tym samym samochody spalinowe? To może być jeden z efektów ubocznych. Po raz kolejny właścicielowi Tesli możemy tylko przyklasnąć.

Czy jest na świecie bardziej kreatywna osoba, niż Elon Musk? Pewnie tak. Ale na pewno nie ma osoby o tak potężnych funduszach, która jednocześnie realizowałaby tak wiele fantastycznych projektów. Mieć pieniądze to jedno, ale dobrze z nich korzystać… to już zupełnie coś innego. A Elon posiada taki zmysł i doskonale wie, co robić z pieniędzmi. To nie jest jeden z tych snobów, który pół roku leży na plaży i robi sobie zdjęcia, a pół roku odpoczywa w swoim apartamentowcu jedząc homary i kawior.

elon musk emisja co2
fot. pixabay

Musk cały czas coś robi. Cały czas myśli nad nowym biznesem. Najpierw PayPal, umożliwiający internetowe płatności niemal na całym świecie w różnych walutach. Później Tesla, która zrewolucjonizowała rynek samochodów elektrycznych na całym świecie. SpaceX, przedsiębiorstwo przemysłu kosmicznego, które jako pierwsza prywatna firma w historii wysyła ludzi na orbitę i do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a już myśli o lotach na Marsa. I kilka, a może nawet kilkanaście innych biznesów.

Na co teraz wpadł miliarder? Problemem dla naszego świata jest m.in. CO2. Każdy robi co może, aby ograniczać jego emisję. Z tego względu powstają jakieś dziwne strefy czystego transportu, ludzie mają rezygnować z samochodów spalinowych itd. Generalnie – same problemy. Kiedyś to emisji nie było i wszyscy żyli, teraz podobno jest i z wszystkiego trzeba rezygnować. Naszemu żywotowi powoli odbierany jest cały smak.

fot. pixabay

Elon Musk na ratunek?

Być może na ratunek przyjdzie właśnie szef Tesli, SpaceX i PayPala. On wpadł na coś genialnego. Może zamiast się ograniczać i zakazywać wszystkiego po kolei, co i tak nie przyniesie w nowoczesnym świecie żadnego skutku, po prostu skonstruować technologię, która wyciągnie z naszego świata CO2? Wiecie, mówiąc prostym językiem… taki odkurzacz dla CO2. Nic nie trzeba by ograniczać, skoro istniałaby technologia, która i tak wyciągnie całe zanieczyszczenie.

elon musk emisja co2
fot. pixabay

Elon szuka wynalazców, którzy potrafiliby skonstruować taką technologię. Oferuje nagrodę, której łączna pula wynosi 100 milionów dolarów, w tym 50 milionów dla samego zwycięzcy, a reszta do podziału dla autorów innych dobrych projektów. Zwycięzcy mają zostać wybrani za cztery lata – podaje „Interia”.

Czy to jest w ogóle możliwe? Wydaje się, że tak. Istnieją już instalacje tego typu. W artykule „Interii” czytamy, że instalacja na Islandii wyciąga zaledwie 4 tysiące ton CO2 rocznie, podczas kiedy świat emituje w tym czasie 30 gigaton. OK – ale mówimy wyłącznie o jednej instalacji w jednym miejscu na ziemi. Kto powiedział, że z konkursu Muska nie wyjdzie system, który nie wyciągnie 4 tysięcy ton, a np. 40, albo 400? Kto powiedział, że to musi być jedna instalacja, a nie cały system rozciągnięty na cały świat?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News