Elon Musk bawi się w górnika. Miliarder otwiera swoje kopalnie. Jak, po co i dlaczego? Wytłumaczenie jest proste

Elon Musk wiedzie życie, którego wielu z nas mogłoby mu pozazdrościć. Teraz ekscentryczny miliarder ma zamiar otworzyć nową firmę i wybudować kilka kopalni. Po co mu to?

Elon Musk bawi się w górnika. Miliarder otwiera swoje kopalnie. Jak, po co i dlaczego? Wytłumaczenie jest proste
Podaj dalej

Czym zajmuje się na co dzień Elon Musk? Jego życie musi być ciekawe – miliarder wymyśla sobie kolejne pasje, biznesy, a następnie się w nich spełnia. Założył PayPal, później była Tesla, agencja kosmiczna SpaceX itd. Można by wymieniać i wymieniać.

Teraz Elon Musk będzie górnikiem. OK – może nie dosłownie. Miliarder otwiera kolejną firmę. Wybuduje w Nevadzie kopalnie, które będą zajmowały się wydobyciem gliny litowej. Musk zresztą kupił już pod to ziemię. Tak więc Tesla sama będzie produkowała katody do baterii, sama będzie też wytwarzała lit…

Właściciel Tesli i SpaceX chce inwestować w nowego rodzaju baterie. Dzięki temu wkrótce powstaną nowe samochody elektryczne – tańsze i jednocześnie takie generujące większy zasięg. To naprawdę brzmi obiecująco. Zresztą Musk już obiecał, że za trzy lata zadebiutuje Tesla, która będzie kosztowała mniej niż 25 tysięcy dolarów. Trzymamy kciuki.

Przeczytaj również