Dziurawe drogi? Każdy z was może z tym walczyć. Ci kierowcy zgłosili już sprawę do prokuratury

Dziurawe drogi? Każdy z was może z tym walczyć. Ci kierowcy zgłosili już sprawę do prokuratury

Podaj dalej

O tym temacie ostatnio mówi się dosyć głośno. Dla wielu Łódź równa się dziurawe drogi. Grupa LDZ Zmotoryzowani Łodzianie postanowiła położyć temu kres i zgłosiła sprawę do prokuratury. Jak to wygląda?

Grupa LDZ Zmotoryzowani Łodzianie złożyła pismo w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa, za które odpowiadać ma aktualna prezydent miasta, Hanna Zdanowska – informuje „Interia”. Chodzi naturalnie o to, że prezydent miała nie podejmować żadnych działań w celu utrzymania łódzkich dróg we właściwym stanie. Dziurawe drogi będą poważnym problemem?

dziurawe drogi

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Sama walka o poprawę jakości dróg to jedno, ale rzeczywiste zmiany, to coś zupełnie innego. W świetle prawa sytuacja jest oczywista. Każda droga ma swojego administratora, a on jest odpowiedzialny za utrzymanie jej w należytym stanie. Każdy zarządca drogi jest zobowiązany do kontroli oraz wykonywania napraw i konserwacji swoich dróg.

Jeśli droga jest zaniedbana, pełna dziur, czy też nieodśnieżona i coś się stanie, podmiotem odpowiedzialnym za wypłatę odszkodowania będzie właśnie zarządca drogi. Gmina, powiat, czy województwo odpowiadają kolejno za drogi gminne, powiatowe i wojewódzkie. Za drogi krajowe odpowiada zaś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wszelkie ich zaniedbania muszą być egzekwowane.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News