Duża część kierowców tak robiła. Szuka ich policja – grozi im do 10 lat pozbawienia wolności

Duża część kierowców tak robiła. Szuka ich policja – grozi im do 10 lat pozbawienia wolności

przegląd badanie pieczątka diagnosta policja

Podaj dalej

Problemy z przejściem przeglądu technicznego samochodu? Są tacy, którzy próbują załatwić sprawę „po cichu” ze znajomym diagnostą. No cóż… teraz szuka ich policja – grozi za to 10 lat pozbawienia wolności.

W tej konkretnej sytuacji chodzi o sprawę z Garwolina, którą opisuje „Autokult”. Oczywiście kwestia w „załatwianiu” pieczątki z przeglądu. Naturalnie bez obecności na stacji kontroli pojazdów. Często zdarza się, że diagnosta podbija za niewielkim prezentem pieczątkę pojazdu, którego nie widział nawet na oczy.

przegląd badanie pieczątka diagnosta policja
fot. freepik

Tak więc policja z Garwolina po śledztwie złapała takiego diagnostę oraz ustaliła kierowców, którzy byli zamieszani w taki proceder. Diagnosta trafił już do aresztu, postawiono mu kilka zarzutów. Wszystkim – zarówno mężczyźnie, jak i kierowcom – grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Inflacja w Polsce na poziomie 52%?! Będziesz w szoku, kiedy to zobaczysz. Co na to politycy?

Trudno w to uwierzyć, ale to wciąż popularny proceder, na który decyduje się wielu kierowców… i zarazem diagnostów. Wkrótce może być to nierealne, gdyż pojawić mają się przepisy chociażby o tym, iż diagnosta będzie musiał fotografować pojazd podczas przeglądu. Fotografie będą trafiały do bazy. Oszustwo będzie niemalże niemożliwe.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News