DTM: Robert Kubica ma za sobą pierwsze szlify na Zolder. Trening dla Robina Frijnsa

DTM: Robert Kubica ma za sobą pierwsze szlify na Zolder. Trening dla Robina Frijnsa

Podaj dalej

Robin Frijns z zespołu Audi Sport Team ABT Sportsline wykręcił najlepszy czas podczas pierwszego treningu serii DTM na torze Zolder. Robert Kubica uplasował się na trzynastej pozycji.

Tor Zolder przywitał zawodników mieszanymi warunkami. Nawierzchnia była wilgotna, chociaż na środku tworzyła się sucha linia. Pierwsza sesja treningowa trwała 45 minut. W trakcie tego czasu tor zaczął wyraźnie przesychać, więc zawodnicy mogli ostatecznie solidnie potestować ustawienia swoich maszyn.

Najlepszym czasem w trakcie treningu popisał się Robin Frijns. Holender zatrzymał stoper na wyniku 1:20,075. Pierwszych siedem pozycji to zawodnicy Audi – za Frijnsem pojawili się kolejno Rene Rast, Mike Rockenfeller, Nico Muller, Jamie Green, Ferdinand Habsburg i Loic Duval.

Dopiero na ósmej pozycji znalazł się Timo Glock, najlepszy z kierowców BMW. On stracił do Frijnsa niemal sekundę. Na 13. pozycji trening ukończył Robert Kubica. Reprezentant ORLEN Team zanotował wynik 1:21,699.

Za reprezentantem Polski pojawili się Fabio Scherer, Lucas Auer i Jonathan Aberdein. Dzisiaj na zawodników czeka jeszcze druga sesja treningowa. Ta rozpocznie się o godzinie 16:30 i potrwa 30 minut.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News