Dobre wiadomości dla kierowców. Paliwo w kolejnych dniach będzie tańsze. Po ile diesel i benzyna?

Dobre wiadomości dla kierowców. Paliwo w kolejnych dniach będzie tańsze. Po ile diesel i benzyna?

paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

W kolejnych dniach paliwo na stacjach będzie tańsze. Zarówno diesel, jak i benzyna powinny być minimum o parę groszy tańsze – o ile dokładnie? Nie powinniśmy spodziewać się cudów – ale jak to mówią, zawsze coś.

6 czerwca benzyna w polskich rafineriach kosztowała średnio 7519 zł za metr sześcienny, z kolei diesel kosztował 7164 zł. Łatwo policzyć, że to 355 zł różnicy na metrze sześciennym. Między 15 a 16 czerwca doszło jednak do zmiany warty i od tamtego czasu to diesel jest w rafineriach droższy. On kosztuje teraz 7258 zł, zaś benzyna 7124 zł.

paliwo diesel benzyna
fot. freepik.com – blasco5

Na przestrzeni tych kilku tygodni benzyna potaniała w rafineriach o 395 zł, z kolei olej napędowy podrożał o 94 zł. Wobec tego, nie potrafię do końca zrozumieć co się dzieje aktualnie z cenami paliw na polskich stacjach. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest dosyć prosta, chociaż opisuje kwestię nieoczywistą.

Podatki na paliwo obniżone do 0%? Polityk się wygadał? Po ile będzie benzyna i diesel w takiej sytuacji?

8 czerwca na stacjach paliw benzyna kosztowała 7,95 zł za litr, a diesel 7,50 zł za litr. Zatem zadaję pytanie – skoro w tym okresie w rafineriach benzyna potaniała o prawie 400 zł na metrze sześciennym, to dlaczego PB95 kosztuje teraz na stacjach 7,92 zł? Co to ma być? Obniżka ceny o 3 grosze? Benzyna w rafineriach jest teraz tańsza, niż diesel był 6 czerwca. A przypominam – 8 czerwca diesel kosztował w Polsce na stacjach średnio 7,50 zł…

Kup teraz – opony w mega promocji!

A skoro diesel jest teraz w rafineriach droższy o ledwie 94 złote na metrze sześciennym, to jakim cudem podrożał na stacjach o prawie 40 groszy? Czegoś tutaj nie rozumiem. Coś na stacjach ewidentnie się nie zgadza. Kiedy paliwo w rafineriach drożeje, na stacjach też drożeje. Ale kiedy w rafineriach tanieje… na stacjach jest po staremu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News