Dni wolne od pracy w 2021 roku. Szykuj motocykl, czy samochód i zaplanuj sobie długi weekend

Polacy uwielbiają wypoczynek. A długi weekend – oj jak bardzo! Wiemy już jakie będą dni wolne od pracy w 2021 roku. Covid covidem, ale powoli można już sobie planować jakieś wyjazdy, albo dłuższy odpoczynek.

Dni wolne od pracy w 2021 roku. Szykuj motocykl, czy samochód i zaplanuj sobie długi weekend
Podaj dalej

Pierwsza okazja na długi weekend to… właściwie już się rozpoczęła! Tu mamy pierwsze dni wolne od pracy – właściwie to jeden dzień – 1 stycznia. Jeśli ktoś wziął sobie wolne na 31 grudnia, to do pracy pójdzie dopiero w poniedziałek, 4 stycznia. Ba, wystarczy wziąć sobie wolne w poniedziałek i wtorek i takim oto sposobem pierwsze sześć dni nowego roku możemy spędzić na wypoczynku, bo 6 stycznia to kolejny dzień wolny od pracy.

Ale tutaj na planowanie wyjazdów może być już za późno. Zupełnie inaczej będzie w kwietniu i tu skorzystać mogą już też motocykliści. Wielkanoc przypada na niedzielę 4 kwietnia. Oznacza to, że od 3 do 5 kwietnia będzie wolne. Chociaż tu oczywiście z wyjazdami jest różnie, bo przecież jak Wielkanoc, to raczej wypoczynek w gronie rodziny w domu.

Majówka! 1 maja w tym roku przypada na sobotę. Oznacza to, że teoretycznie dni majówki to sobota, niedziela i poniedziałek. Ten długi weekend w tym roku będzie zatem wyjątkowo krótki… chyba, że go sobie przedłużymy. Podobny, tym razem czterodniowy pomysł na urlop to Boże Ciało i wolne od 3 do 6 czerwca.

W poniedziałek przypada też Wszystkich Świętych, więc to naturalne przedłużenie weekendu. 11 listopada i Święto Niepodległości to z kolei czwartek, co oznacza, że z wzięciem wolnego piątku znów będziemy mieli cztery dni na wypoczynek. Miejmy tylko nadzieję, że rządzący i w 2021 roku nie będą nam tego utrudniali.

Przeczytaj również