Diesel drożeje w zastraszającym tempie. 6 zł za litr to dopiero początek katastrofy? Źle to wygląda

Diesel drożeje w zastraszającym tempie. 6 zł za litr to dopiero początek katastrofy? Źle to wygląda

diesel benzyna ceny paliw cena (3)

Podaj dalej

Czy kierowcy lejący do baków swoich samochodów diesel mają większe powody do obaw? Wydaje się, że dokładnie tak jest. Jeśli chodzi o olej napędowy, to wzrosty są zdecydowanie bardziej zauważalne.

Pamiętam sytuację sprzed kilku miesięcy. Pewnie mowa tu o okolicach czerwca, albo lipca. Ceny paliw wyraźnie wtedy rosły. Natomiast zauważyłem, że w o wiele gorszej sytuacji byli kierowcy benzyniaków. Diesel był średnio tańszy o nawet 30 groszy. Czułem wtedy lekkie podenerwowanie, ponieważ sam tankuję benzynę. Zastanawiałem się skąd tak duża różnica – dlatego ten stan rzeczy zapadł mi w pamięci.

diesel benzyna ceny paliw cena
fot. pixabay

Teraz natomiast mamy październik. Ceny paliw na stacjach szaleją. Chociaż… może nie jest jeszcze tak źle, jak może być wkrótce. Średnia cena benzyny wzrosła w tym czasie stosunkowo niewiele. Było 5,80 zł za litr, teraz jest około 5,91. Tak podaje portal „e-petrol”, który wczoraj zaktualizował średnie ceny na stacjach. Tak więc tu ten wzrost nie jest aż tak potężny. Dalej jest drogo i dalej wszystko zmierza w kierunku 6 zł, ale…

Ale wydaje mi się, że gorzej jest w przypadku diesla. Ceny oleju napędowego wzrosły w tym samym okresie o wiele bardziej. Ze stanu jakichś 5,50, czy też 5,60, diesel kosztuje już tyle, co benzyna, a nawet więcej. Otóż okazuje się, że aktualnie na polskich stacjach paliw średnio płacimy za diesel 5,93 zł za litr.

fot. pixabay

Tendencja jest zatem taka, że na przestrzeni czasu to diesel bardziej drożeje. Nie jest to dobra informacja dla posiadaczy aut właśnie napędzanych olejem napędowych. To ich wkrótce czekają największe rekordy?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News