Dbasz o swój samochód? Wymiana oleju? No to przygotuj się na nowy podatek, który będziesz musiał zapłacić

Wymiana oleju to podstawowa czynność, jeśli chodzi o dbanie o swój samochód. Teraz natomiast będzie się to wiązało z dodatkową opłatą, którą od przyszłego roku wprowadza Ministerstwo Rozwoju.

Dbasz o swój samochód? Wymiana oleju? No to przygotuj się na nowy podatek, który będziesz musiał zapłacić
Podaj dalej

O specjalnej kaucji pisze „Interia”. Tak więc podczas wymianu oleju zapłacimy dodatkowe pieniądze, kaucję, która będzie wynosiła kilka zł za jeden litr oleju. Oczywiście kaucja będzie zwrotna. Odzyskamy ją dopiero wtedy, kiedy oddamy zużyty olej do jednej z organizacji zajmujących się recyklingiem tego smaru.

Wymiana oleju. Dodatkowa opłata?

Chodzi oczywiście o „czyste powietrze”. Rząd chce prowadzić skrupulatną ewidencję zużytego oleju. Ministerstwo Rozwoju nie chce, aby olej z samochodu był używany jako paliwo do ogrzewania domu.

Czy to dobra decyzja? Ciężko powiedzieć. Przeciętny użytkownik samochodu widzi tutaj kolejny haczyk i wyczuwa bzdurę, która ma sprawić, że więcej zapłaci. Ale może to coś rzeczywiście zmieni, a kaucją będzie zajmował się nasz serwis, w którym zmieniamy olej. Być może w ogóle takiej zmiany na portfelu nie odczujemy.

Przeczytaj również