Czym jeździ rodzina królewska? Czy Król Karol III zmieni panujące od wielu lat zwyczaje?

Czym jeździ rodzina królewska? Czy Król Karol III zmieni panujące od wielu lat zwyczaje?

rodzina królewska król królowa samochody

Podaj dalej

Czy zastanawialiście się kiedyś jakimi pojazdami porusza się rodzina królewska? Mogą ot tak jeździć wszystkim, czy istnieją co do tego jakieś konkretne uwarunkowania. Czy Król Karol III cokolwiek tutaj zmieni?

Rodzina królewska jeździ przede wszystkim pojazdami… z brytyjskim rodowodem. Naprawdę ciężko sobie wyobrazić, aby w tej sytuacji było inaczej. Ciężko, aby wcześniej Królowa Elżbieta II, a teraz Król Karol III rozkoszowali się wygodami i technologią niemieckiej, albo francuskiej motoryzacji, kiedy w zamyśle mają reprezentować sobą i wychwalać wszystko, co brytyjskie.

rodzina królewska król królowa samochody
BBC YouTube

Wiemy już, że rodzina królewska wybiera samochody brytyjskie. Ale oczywiście nie byle jakie. Przecież trudno sobie wyobrazić, aby garażu jej królewskiej mości znalazł się przykładowy Reliant Robin. Royal Family stawia głównie na Astona Martina, Jaguara, Rolls-Royce’a oraz Range Rovera. Musi być nie tylko brytyjsko, ale też dostojnie i luksusowo.

Podobno palmę pierwszeństwa dzierżył zawsze Rolls-Royce, natomiast sama Elżbieta II upodobała sobie akurat Bentleya. Tutaj zresztą też opinii jest kilka. Pochowana wczoraj w Windsorze królowa według innych doniesień podobno najchętniej wsiadała do swojego Range Rovera.

Bentley, czy Rolls-Royce?

W tym momencie warto się zatrzymać i przypomnieć, że Elżbieta II – jeszcze jako księżniczka – służyła w trakcie II wojny światowej, gdzie nauczyła się jeździć oraz… naprawiać samochody i ciężarówki. Poniższy filmik przedstawia sytuację, w której odwiedzają ją rodzice – Król Jerzy VI z Królową Elżbietą oraz siostra Małgorzata. Podziwiają oni ręczną, fizyczną pracę swojej córki i siostry.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych samochodów – obecnym również wczoraj podczas uroczystości pogrzebowych Elżbiety II – był Bentley State Limousine. To coś pokroju „Bestii” prezydenta USA. Bentley stworzony w liczbie dwóch egzemplarzy specjalnie dla Królowej – po jej śmierci korzystał będzie z nich Karol III.

Jak podaje „Polskie Radio Kierowców”, w garażu rodziny królewskiej znajduje się też Rolls-Royce Phantom IV z 1950 roku. Jeden z 18 wyprodukowanych egzemplarzy, przy czym 16 z nich znajduje się w muzeach, albo w rękach prywatnych kolekcjonerów.

Sam Król Karol III dał się już poznać z dobrego gustu motoryzacyjnego. Upodobał sobie Astona Martina DB6 MKII Volante, którego dostał następnie na urodziny. Po swoim ślubie w Astonie prezentowali się książę William oraz księżna Kate.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News