Czy to jakiś rekord?! Funkcjonariusze ITD zaniemówili – waga tego transportu to jakiś kosmos

Inspektorzy ITD co jakiś czas trafiają na przeładowane transporty. Ale ten jest chyba do prawdy rekordowy. Waga zestawu niemal dwukrotnie przekroczyła dopuszczalny limit. Coś niesamowitego.

ITD mandat kontrola
Podaj dalej

Do zatrzymania doprowadzili inspektorzy ITD z województwa kujawsko-pomorskiego. Zestaw zatrzymano oczywiście do rutynowej kontroli, na autostradzie A1. Podczas kontroli dokumentów szybko okazało się, że w kontenerach znajduje się złom. Złom, o masie… 56 ton!

ITD
fot. ITD

Podczas ważenia całego zestawu waga wskazała wynik 77,8 tony. Jest to niemal dwukrotne przekroczenie dopuszczalnego limitu, który przypomnijmy, wynosi 40 ton. Dodatkowo, spośród ośmiu osi, w przypadku siedmiu przekroczony był dopuszczalny nacisk. Oczywiście nie było też pilota, który jest wymagany przy przejazdach powyżej 60 ton.

ITD
fot. ITD

Na kierowcę nałożono mandat karny, zaś wobec przewoźnika wszczęte będzie postępowanie administracyjne. Za wskazane przewinienia grozi kara w wysokości 18 tysięcy złotych. Transport mógł być kontynuowany dopiero po rozładunku, kiedy masa i naciski były w normie.

Przeczytaj również