Czy samochody elektryczne i hybrydowe są awaryjne? Te dane mogą was wszystkich zadziwić

Samochody elektryczne budzą wiele kontrowersji. Według wielu osób w ogóle nie są warte uwagi. Ale czy te auta są awaryjne? I to jest bardzo ciekawy temat, bo te dane mogą was zadziwić.

Czy samochody elektryczne i hybrydowe są awaryjne? Te dane mogą was wszystkich zadziwić
Podaj dalej

Samochody elektryczne są awaryjne? Według rankingu „What Car?” przytoczonego przez „Autokult”, zdecydowanie nie. W rankingu zaprezentowano najlepszą dziesiątkę aut elektrycznych i hybrydowych pod tym względem. Będziecie zaskoczeni?

Według „What Car?” najbardziej niezawodnym samochodem z napędem alternatywnym jest Toyota Yaris Hybrid, czyli auto produkowane nieprzerwanie od 2011 roku. Jego indeks niezawodności oceniono na 99,5%. I przy tym warto podkreślić, że jakiekolwiek usterki zostały naprawiane w ramach gwarancji, w trakcie jednego dnia. Wydaje się zatem, że auto jest wręcz niezniszczalne.

Dalej są kolejno Tesla Model 3, Lexus NX, Toyota RAV4, Lexus RX, Hyundai Kona Electric, Toyota Corolla, Honda CR-V Hybrid, BMW i3 oraz Mitsubishi Outlander PHEV. Z tych samochodów użytkownicy są wyjątkowo zadowoleni. Oczywiście na takie rankingi patrzymy zawsze z przymrużeniem oka, ale pewnie coś w tym jest.

Czy ta bezawaryjność ma przełożenie na wyniki sprzedaży? Poniekąd tak. Liczba samochodów z napędem alternatywnym cały czas rośnie. Natomiast od razu należy podkreślić, że segment ten jest tworzony w Polsce głównie przez hybrydy, samochodów elektrycznych wciąż jest u nas bardzo niewiele.

Przeczytaj również