Czy samochody elektryczne i hybrydowe są awaryjne? Te dane mogą was wszystkich zadziwić

Czy samochody elektryczne i hybrydowe są awaryjne? Te dane mogą was wszystkich zadziwić

Podaj dalej

Samochody elektryczne budzą wiele kontrowersji. Według wielu osób w ogóle nie są warte uwagi. Ale czy te auta są awaryjne? I to jest bardzo ciekawy temat, bo te dane mogą was zadziwić.

Samochody elektryczne są awaryjne? Według rankingu „What Car?” przytoczonego przez „Autokult”, zdecydowanie nie. W rankingu zaprezentowano najlepszą dziesiątkę aut elektrycznych i hybrydowych pod tym względem. Będziecie zaskoczeni?

awaryjne samochody elektryczne

Według „What Car?” najbardziej niezawodnym samochodem z napędem alternatywnym jest Toyota Yaris Hybrid, czyli auto produkowane nieprzerwanie od 2011 roku. Jego indeks niezawodności oceniono na 99,5%. I przy tym warto podkreślić, że jakiekolwiek usterki zostały naprawiane w ramach gwarancji, w trakcie jednego dnia. Wydaje się zatem, że auto jest wręcz niezniszczalne.

samochody elektryczne awaryjne

Dalej są kolejno Tesla Model 3, Lexus NX, Toyota RAV4, Lexus RX, Hyundai Kona Electric, Toyota Corolla, Honda CR-V Hybrid, BMW i3 oraz Mitsubishi Outlander PHEV. Z tych samochodów użytkownicy są wyjątkowo zadowoleni. Oczywiście na takie rankingi patrzymy zawsze z przymrużeniem oka, ale pewnie coś w tym jest.

awaryjność samochodów

Czy ta bezawaryjność ma przełożenie na wyniki sprzedaży? Poniekąd tak. Liczba samochodów z napędem alternatywnym cały czas rośnie. Natomiast od razu należy podkreślić, że segment ten jest tworzony w Polsce głównie przez hybrydy, samochodów elektrycznych wciąż jest u nas bardzo niewiele.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News