Czy Elon Musk zwariował? Miliarder z Tesli właśnie zdradził swoje najnowsze plany. Realne?

Nie od dzisiaj wiadomo, że Elon Musk chce zdobyć kosmos. Już wysyła astronautów na stację kosmiczną, ale po głowie chodzi mu coś jeszcze. Mianowicie, lot na Marsa. Miliarder podał nawet datę.

Czy Elon Musk zwariował? Miliarder z Tesli właśnie zdradził swoje najnowsze plany. Realne?
Podaj dalej

Starship, czyli rakieta nośna ze statkiem kosmicznym, ma polecieć na orbitę już w przyszłym roku. Oczywiście będzie to wstępna faza testów rakiety SpaceX. Nie ma na razie odpowiedzi na pytanie, czy rakietę uda się odzyskać – być może trzeba będzie zbudować ich kilka, zanim wszystko zostanie dograne na ostatni guzik.

Kiedy Elon Musk wyśle rakietę na Marsa? On sam nie jest jeszcze pewny. Miliarder zastanawia się jak będą wyglądały postępy projektu. SpaceX chce zwiększyć tempo prac. Jeśli nie uda się osiągnąć wzrostu, szef SpaceX i Tesli wyklucza powodzenie misji. Elon potwierdził, że loty na Marsa być może będą możliwe już po jego śmierci.

Natomiast Musk stwierdził, że jeśli uda się osiągnąć planowany stopień rozwoju i wzrostu innowacji, to Starship może polecieć na Marsa już w 2024 roku! Oczywiście byłby to lot bezzałogowy, natomiast amerykański miliarder wyznaczyłby tym samym poprzeczkę tak wysoko, jak nikt inny nigdy się jeszcze nie dał rady.

Co ciekawe, lot mógłby się zatem odbyć już za dwa marsjańskie okienka. Ziemia i Mars znajdują się stosunkowo blisko siebie co 26 miesięcy. To odpowiedni okres chociażby do wysyłania tam łazików itd. Czy Muskowi uda się wysłać rakietę na Czerwoną Planetę już w 2024 roku?

Przeczytaj również