Co się dzieje z LPG? Dramatyczne informacje dla kierowców – jakim cudem to w ogóle możliwe?

Co się dzieje z LPG? Dramatyczne informacje dla kierowców – jakim cudem to w ogóle możliwe?

lpg diesel benzyna ceny paliw stacja

Podaj dalej

Kiedy ostatnio LPG było tak drogie? Nie pomylimy się jakoś zdecydowanie twierdząc, że chyba nigdy. Ceny autogazu zbliżają się do rekordowych wartości. To fatalne informacje dla kierowców, którzy nie mają gdzie szukać oznak poprawy.

Ceny paliw w ostatnim czasie biją jakieś bardzo smutne rekordy. W samych rafineriach sytuacja wygląda z punktu widzenia kierowców dramatycznie. W ostatni piątek eksperci i analitycy ekscytowali się wzrostami. Jeśli chodzi o benzynę, metr sześcienny podrożał o 183 zł, w przypadku diesla o ponad 200 zł (na przestrzeni tygodnia), jednocześnie przekraczając granicę 4700 zł za metr sześcienny po raz pierwszy w historii. Z LPG nie jest lepiej.

lpg diesel benzyna ceny paliw stacja
fot. pixabay

Z autogazem na pewno nie jest lepiej, bo to on jako pierwszy typowany jest do przekroczenia historycznego maksimum. Cena 2,87 zł za litr LPG to już wyrównanie rekordu z 2012 roku. Kolejne notowanie najprawdopodobniej przyniesie nam więc rekordową cenę autogazu w historii naszego kraju. Rekordy wkrótce zobaczymy też pewnie jeśli chodzi o diesel i benzynę. Szkoda, że bijemy rekordy akurat w takich dziedzinach.

Problemów jest kilka…

Problemów z punktu widzenia polskiego kierowcy jest co najmniej kilka. Wciąż rosnące ceny ropy naftowej to tylko jeden z nich. A jeśli w tej chwili rosną ceny ropy, to mimowolnie ceny na stacjach będą dla nas widocznie rosły jeszcze minimum 2, 3, 4 tygodnie. Gdyby i ceny ropy nagle zaczęły maleć, to my poczulibyśmy to najszybciej za jakiś miesiąc. Ale to nie wszystko.

fot. pixabay

Problemem jest też słabnący złoty. On traci na wartości w porównaniu do dolara wręcz z każdym dniem. To kolejny problem, przez który próżno szukać unormowania cen na stacjach. Jedno jest pewne – podwyżki trwają i będą trwały nadal. To nie jest dobry czas dla kierowców. Niestety.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News