Co grozi za taki przegląd techniczny? Ten diagnosta może spędzić w więzieniu 8 lat. Zmiana przepisów?

Co grozi za taki przegląd techniczny? Ten diagnosta może spędzić w więzieniu 8 lat. Zmiana przepisów?

przegląd techniczny diagnosta (2)

Podaj dalej

Każdy samochód musi raz do roku zaliczyć przegląd techniczny. Diagnosta musi auto sprawdzić i określić, czy nadaje się do użytkowania na drogach publicznych. Co, jeśli zrobi to w niewłaściwy sposób?

„Autokult” poruszył wczoraj sprawę z 31 sierpnia 2020 roku. Wtedy to w niewyjaśnionych okolicznościach 19-latka zjechała samochodem osobowym prosto pod tira. Zginęła i ona i 21-letni pasażer, a 10-letnie dziecko trafiło do szpitala. Samochód miał ważny przegląd techniczny. Czy diagnosta wykonał wtedy dobrą pracę?

przegląd techniczny diagnosta
fot. pixabay

Auto przegląd posiadało, a posiadać go nie powinno. Sprawa jest o tyle kontrowersyjna, że samochód przechodził badanie techniczne 7 dni wcześniej. Wynik badania był oczywiście pozytywny, chociaż biegli zaznaczają, że w momencie wypadku auto było niesprawne, a jego usterki eliminowały go z dalszego ruchu – zaznacza „Autokult”.

Mówiąc wprost, diagnosta dopuścił do ruchu samochód, który nie miał prawa przejść przeglądu. Taka jest opinia biegłych. Mężczyźnie grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności – taką informację podaje z kolei „Radio Łódź”. Oczywiście diagnoście cofnięto uprawnienia.

przegląd techniczny diagnosta
fot. pixabay

W naszym kraju od kilku lat głośno jest o problemie „załatwiania” sobie przeglądów. Często samochodu nie ma nawet na badaniu, a pieczątka jest. W wyniku takiego działania może dochodzić do absolutnie patologicznych sytuacji, w których uszkodzone samochody jeżdżą po drogach. Co może pomóc? Wydaje się, że jedyną opcją jest zaostrzenie kar.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News