Co czwarty samochód zniknie z polskich dróg? Masz takie auto? Przepisy je wyeliminują – już od stycznia

Co czwarty samochód zniknie z polskich dróg? Masz takie auto? Przepisy je wyeliminują – już od stycznia

szeryf drogowy policja prawo jazdy mandat

Podaj dalej

Już od stycznia zaczną obowiązywać nowe przepisy związane z badaniem technicznym. Uzyskanie pieczątki od diagnosty będzie teraz trudniejsze. Co czwarty samochód zniknie z polskich dróg?

Co czwarty samochód może zniknąć z polskich dróg w wyniku zmian przepisów odnośnie badań technicznych? Nowe przepisy zaostrzają cały proces. Pierwszym punktem, który wielu kierowcom się nie spodoba, jest kara za spóźnienie z przeglądem. Wyniesie ona bez mała 200 zł za spóźnienie o 30 dni lub więcej. A zatem – lepiej tego pilnować!

przegląd techniczny badanie techniczne samochód auto nowe przepisy kara
fot. freepik

Kolejna kwestia to pełna dokumentacja wraz ze zdjęciem. Zdjęcie będzie wykonane każdemu samochodowi i przechowywane w bazie przez minimum 5 lat. To pozwoli sprawdzić, czy auto rzeczywiście pojawiło się na badaniu technicznym i wyeliminuje przeglądy widmo. Co jeszcze zmieni się od 1 stycznia w przepisach?

Tak – już dzisiaj promocja! Benzyna za 4,46 zł, diesel za 5,00 zł! Sprawdź, gdzie skorzystać!

Badania mają być o wiele bardziej szczegółowe. Teraz… różnie z tym bywa. Ale weźmy pod uwagę, że w Polsce samochody przechodzą przegląd w 97,5% przypadków, a w Niemczech tylko w 80%. Bynajmniej nie oznacza to tego, że Niemcy mają auta w gorszym stanie. Oznacza to wyłącznie to, że u nich przeglądy są o wiele bardziej szczegółowe i dopuszcza się na drogi wyłącznie te auta, które naprawdę są bezpieczne.

Chleb towarem deficytowym? Pieczywa w Polsce braknie już tej jesieni. Ekspert mówi, jak realny to problem

Należy się spodziewać, że jeśli w Polsce badania będą naprawdę bardziej szczegółowe, to ten procent może być podobny, co w Niemczech, albo nawet większy, bo przecież Niemcy średnio mają raczej nowsze auta, niż Polacy. To mogłoby oznaczać, że wkrótce co piąte, a może nawet co czwarte auto zniknie z polskich dróg, bo nie przejdzie przeglądu.

Źródło: Autokult

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News