Chcesz sprawdzić się w roli pilota w samochodzie Rally2? Właśnie nadarzyła się ku temu okazja

Samochody Rally2 to najwyższa kategoria dopuszczona do mistrzostw Polski. Dalej jest już tylko Rally1, natomiast tymi samochodami startuje się tylko w mistrzostwach świata i takiego zaszczytu dostąpi ledwie kilkanaście osób na ziemi. Czy chciałeś kiedyś sprawdzić się w roli pilota? Przejechać się potężną maszyną zbudowaną od podstaw z przeznaczeniem do rajdów samochodowych? Dzięki braciom Szeja pojawiła się taka możliwość.

jarosław szeja wośp rally2
Podaj dalej

Szejowie grają z WOŚP

Z okazji 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zespół rajdowy GK Forge LOTTO Rally Team wystawił na licytację niesamowitą i niecodzienną możliwość przejechania odcinka specjalnego samochodem kategorii Rally2 w roli pilota. Wielu kibiców od zawsze marzy o takiej sposobności. To sposób na poznanie rajdów samochodowych od środka, z pokładu samochodu. Nie byle jakiego, bo mowa tutaj o Rally2, czyli rajdówce z krwi i kości, zbudowanej z przeznaczeniem do rywalizacji.

jarosław szeja wośp rally2

Przedmiotem charytatywnej licytacji na rzecz WOŚP jest właśnie taki przejazd na prawym fotelu rajdówki. Można sprawdzić się w roli pilota. Z własnego doświadczenia wiem, że przeżycia są nieprawdopodobne. Czasami zdarza się tak, że podczas takiego przejazdu emocje są tak ogromne, że pierwotnie mało co się z niego pamięta. W trakcie imponuje wszystko – prędkość, dynamika, ruchy i opanowanie kierowcy. Nie da się tego wytłumaczyć komuś, kto nigdy nie miał takiej okazji.

Link do aukcji: TUTAJ

Szlachetny cel

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już w nadchodzącą niedzielę, 28 stycznia. Cel to „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”, zaś mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”. W ciągu 31 finałów WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tysiąca urządzeń. Środowisko motorsportowe od zawsze bardzo mocno wspiera WOŚP, organizując m.in. Moto Orkiestry. Szejowie nie są w tym bierni i rok rocznie dokładają swoją cegiełkę.

jarosław szeja wośp rally2
GK Forge LOTTO Rally Team

Aukcja dotycząca przejazdu na prawym fotelu samochodu Rally2 potrwa do 9 lutego, do godzin wczesno popołudniowych. Została ona założona przez jeden ze sztabów WOŚP. Do odbioru nagrody dojdzie podczas testów przed Rajdem Śląska, który w tym roku jest rundą zarówno Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, jak i Rajdowych Mistrzostw Europy. Zwycięzca licytacji będzie gościem zespołu podczas całego dnia testowego. Punktem kulminacyjnym będzie właśnie przejazd z Jarosławem Szeją – jednym z najszybszych kierowców rajdowych w Polsce.

Warto pomagać!

Jarosław i Marcin Szejowie to najszybsi bracia w Polsce. W minionym sezonie załoga GK Forge LOTTO Rally Team startowała Hyundaiem i20 R5. W trakcie kampanii 2023 Szejowie stanęli na podium w Rajdzie Podlaskim oraz Rajdzie Śląska. Na koniec roku pojawili się w Rajdzie Barbórka, gdzie na słynnym Ogólnopolskim Kryterium Asów na ulicy Karowej w centrum Warszawy zajęli 3. miejsce. Na sezon 2024 Szejowie planują przesiadkę do samochodu klasy Rally2. Będą jednymi z faworytów do tytułu mistrza Polski.

jarosław szeja wośp rally2
GK Forge LOTTO Rally Team

Jarosław Szeja: – Zawsze, kiedy tylko mamy taką możliwość, staramy się pomagać – działać społecznie i charytatywnie. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to doskonała okazja ku temu, aby zrobić to ponownie. Zwycięzca licytacji zasiądzie na prawym fotelu naszego samochodu Rally2 na testach przed rundą mistrzostw Europy – Rajdem Śląska – i postaram się zaprezentować mu, na czym polega nasz sport od środka. Warto pomagać, wspólnie możemy działać cuda! Zachęcam do licytowania!

Link do aukcji: TUTAJ

Przeczytaj również