Benzyna już droższa o ponad 20 groszy. Coraz bliżej 8 zł. Oto aktualne ceny paliw w Polsce. Nie jest dobrze!

Benzyna już droższa o ponad 20 groszy. Coraz bliżej 8 zł. Oto aktualne ceny paliw w Polsce. Nie jest dobrze!

diesel benzyna lpg ceny paliw podwyżki wzrosty

Podaj dalej

Na portalu „e-petrol” opublikowano wczoraj średnie ceny detaliczne paliw w Polsce. Ile kosztuje aktualnie diesel, benzyna i LPG? Nie mamy dobrych informacji. Sytuacja jest coraz bardziej absurdalna.

Przed tygodniem benzyna kosztowała 7,33 zł za litr, diesel 7,09 zł zaś LPG 3,62 zł. Sytuacja wyglądała wtedy tak, że olej napędowy i autogaz taniały. Nieznacznie – ale jednak. Natomiast za benzynę z każdym tygodniem – ba, z każdym dniem, płaciliśmy coraz więcej. Jak sytuacja wygląda aktualnie, zgodnie z notowaniem „e-petrol” na środę, 1 czerwca?

diesel benzyna lpg ceny paliw podwyżki wzrosty
fot. freepik.com – shangarey

Benzyna kosztuje aktualnie… 7,55 zł za litr. Na przestrzeni jednego tygodnia to wzrost ceny o 22 grosze. Łącznie, w ostatnie pięć tygodni, od 27 kwietnia, Pb95 podrożała o 1,06 zł! Rozumiecie absurd sytuacji – paliwo podrożało o ponad złotówkę na przestrzeni nieco ponad miesiąca. Ciężko to jakoś sensownie wytłumaczyć.

Rządowy bon na węgiel? Z tym zaświadczeniem każdy odbierze z kopalni 5 ton węgla na gospodarstwo domowe?

Diesel kosztuje teraz 7,13 zł za litr, czyli podrożał, ale zaledwie o 4 grosze, zaś LPG kosztuje 3,59 zł, czyli potaniało o 3 grosze. Rozumiem, że takie mogą być wahania – 3, 4, 5 groszy na przestrzeni tygodnia. Raz w jedną, raz w drugą stronę. Ale na miłość boską, nie 22 grosze w jeden tydzień i łącznie 1,06 zł w górę w 37 dni.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Najgorsze jest to, że kolejne dni też przyniosą podwyżki cen i jesteśmy tego pewni w 100%. Ale… to już temat na inną historię.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News