Benzyna cały czas tanieje, a diesel? Lepiej zatankuj – w kolejnych dniach może być coraz drożej…

Benzyna cały czas tanieje, a diesel? Lepiej zatankuj – w kolejnych dniach może być coraz drożej…

benzyna diesel lpg ceny paliw paliwo

Podaj dalej

Zastanawiasz się, czy zatankować swój samochód, czy może poczekać kilka dni na lepsze ceny? O ile benzyna cały czas tanieje, tak diesel… już niekoniecznie. Co powinny nam przynieść kolejne dni?

Obserwując ostatnie dni i tygodnie w polskich rafineriach, można mieć raczej pozytywne odczucia. Benzyna cały czas tanieje, a diesel… też, ale nie aż tak bardzo. Zastanawiacie się, czy już tankować samochód, czy może poczekać kilka dni? To zależy od tego, na jaki rodzaj paliwa jeździ wasze auto.

benzyna diesel lpg ceny paliw paliwo
fot. freepik.com – rcphotostock

Benzyna generalnie rzecz biorąc cały czas w rafineriach tanieje, może poza krótkim wyjątkiem między 7 a 9 lipca. Aktualnie cały czas obserwujemy spadki. Dzisiaj benzyna według „e-petrol” kosztuje w polskich rafineriach średnio 6797 zł. Tak tanio nie było od dawna. Diesel z kolei kosztuje 7044 zł i jego cena od kilku dni się waha. Co to oznacza?

Na stacjach zabraknie paliwa? Sąsiedzi znów szturmują nasze stacje! Benzyna i diesel na wyczerpaniu?

W kolejnych dniach PB95 powinna cały czas tanieć. Jeśli macie taką opcję, spokojnie możecie poczekać jeszcze kilka dni z tankowaniem i na pewno będzie taniej. Jeśli zaś wasz samochód jeździ na olej napędowy, najbezpieczniejszą opcją będzie zatankować od razu. Kolejne dni mogą bowiem przynieść w najgorszym wypadku nawet podwyżkę cen.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News