Autostrada A1 zaczyna nabierać kształtów! Właśnie ukończono kolejny odcinek – droga marzeń!

Autostrada A1 staje się coraz wygodniejsza. Ukończono już kolejny, 13-kilometrowy odcinek za węzłem Radomsko. Coraz bliżej do wspaniałej drogi marzeń. Przyznam szczerze – już nie mogę się doczekać końca prac.

autostrada a1 a4 droga ekspresowa s1
Podaj dalej

Informowaliśmy już o tym, że Autostrada A1 zaczyna nabierać kształtów. Do użytku oddano 13-kilometrowy odcinek za węzłem Radomsko w kierunku południowym. Jeszcze w tym miesiącu kierowcy pojadą też wygodnie odcinkiem Tuszyn – Piotrków Trybunalski w kierunku północnym. Wygląda to coraz lepiej – musicie przyznać.

autostrada a1 a4 droga ekspresowa s1
fot. pixabay

Przyznam szczerze – już nie mogę się doczekać końca prac. To będzie prawdziwa droga marzeń – prawdopodobnie najlepsza i najważniejsza trasa w całym kraju. Kiedy wszystkie trwające prace zostaną ukończone, trasa z południa na północ i odwrotnie będzie niezwykle komfortowa. Wystarczy popatrzeć jak wyglądają wszystkie plany.

Autostrada A1 będzie imponująca. Trasa już teraz rozpoczyna się na granicy polsko-czeskiego niedaleko miejscowości Gorzyczki. W tym momencie wklepując w nawigację Gdańsk pokazuje nam się niecałe 600 kilometrów trasy i niecałe 6 godzin jazdy – wszystko autostradą. Wyobrażacie sobie ten komfort, kiedy wszystkie budowy będą już skończone. Kiedy po prostu wskoczysz na trasę i bez żadnych ograniczeń związanych z budową „za moment” wyskoczysz w Gdańsku…

autostrada a1 a4 droga ekspresowa s1
fot. pixabay

Jest coraz lepiej

Powody do zadowolenia mają też ci, którzy odwiedzają inne ważne przejście graniczne, tym razem to polsko-słowackie w Zwardoniu. Tam również trwają prace nad trasą S1. Po skończeniu jej każdy komfortowo przejedzie S1 i wskoczy na A1 na wysokości Pyrzowic. Szeroka, prosta, znakomita droga prosto do celu. Czy może być coś piękniejszego?

Nie zapominamy też naturalnie o autostradzie A4. Ona również jest imponująca i nawet dłuższa od A1. Ale tam również ciągle trwają jakieś prace. Tak czy inaczej – musicie się zgodzić, że infrastruktura drogowa w naszym kraju wygląda coraz lepiej. Oby tak dalej!

Przeczytaj również