800 koni w zwykłym, fabrycznym samochodzie? Mercedes wyznacza nowe standardy. Piękne!

Mercedes zdradził kilka swoich planów na przyszłość. I to co zdradził, jest po prostu zachwycające. AMG zaprezentuje dla nas hybrydy i modele w pełni elektryczne. Osiągi mogą zapierać dech w piersiach.

800 koni w zwykłym, fabrycznym samochodzie? Mercedes wyznacza nowe standardy. Piękne!
Podaj dalej

Mercedes AMG zajmie się m.in. modelami opartymi o EQ, wyglądem przypominającymi AMG klasy E – informuje „Interia”. Auta będą posiadały dwa silniki i napęd na cztery koła. Elektryczny AMG ma rozpędzać się do setki w czasie poniżej czterech sekund, maksymalnie do 250 km/h.

mercedes

Najbardziej interesujący jest chyba pakiet E Performance, czyli hybrydowy napęd AMG. Electric Drive Unit, czyli elektryczna część systemu, obejmie nie tylko silnik, ale również skrzynię biegów, akumulatory i elektronikę. Moc EDU to ok. 204 KM. Ale teraz przechodzimy do najlepszego… bo przecież to hybryda.

Electric Drive Unit będzie współpracować z jednostkami spalinowymi. W przypadku współpracy z silnikiem V8, samochód będzie dysponował kosmiczną mocą na poziomie ponad 800 koni mechanicznych. Przyznajcie sami – brzmi to niezwykle zachęcająco.

Przeczytaj również