Kubica zostanie drugim kierowcą Williamsa w 2019?

Kubica zostanie drugim kierowcą Williamsa w 2019?

Kubica zostanie drugim kierowcą Williamsa w 2019?

Podaj dalej

Dyrektor techniczny zespołu Williams, Paddy Lowe, przyznał, że wszystkie drzwi w stajni z Grove są dla Roberta Kubicy otwarte. Brytyjczyk nie wyklucza możliwości, że Polak wskoczy do fotela wyścigowego w przyszłym sezonie.

W ubiegłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że drugim kierowcą Williamsa został Sergiej Sirotkin, a Kubica będzie w roku 2018 pełnił funkcję kierowcy rezerwowego i rozwojowego, przy jednoczesnym zapewnieniu dużej liczby kilometrów w nowym samochodzie.

Polak ma brać czynny udział w przedsezonowych testach, piątkowych treningach w trakcie weekendu Grand Prix, czy testach między kolejnymi wyścigami w trakcie trwania sezonu.

Zorganizowaliśmy poważny program testowy dla Roberta, w trakcie którego będziemy kontynuować proces oceny – powiedział Lowe. Zobaczymy, do jakich wniosków dojdziemy po tym czasie.

Choć początek sezonu to nie najlepszy czas na obstawianie foteli w zespołach w sezonie 2019, kibice i obserwatorzy zastanawiają się, jaka przyszłość w Williamsie czeka Roberta Kubicę. Czy może zacznie rozglądać się on za innymi potencjalnymi pracodawcami?

Poproszony o komentarz dotyczący przyszłości RK w Williamsie i jego szans na czynny udział w wyścigach, Paddy Lowe odpowiedział: Tak, jest taka możliwość.

Mike O’Driscoll, przewodniczący komitetu wykonawczego Williamsa, dodał: Nie chcemy mówić o szczegółach, jednak umowa Sergieja jest wieloletnia. Chcemy, by Williams znów walczył o mistrzowski tytuł, a Sirotkin jest częścią tego planu.  

Tagi: F1, Williams, Kubica, Sirotkin

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News