Kubica wraca na Grand Prix

Kubica wraca na Grand Prix

Kubica wraca na Grand Prix

Podaj dalej

Za nami pierwszy piątkowy trening przed Grand Prix Hiszpanii, który był pierwszą oficjalną sesją od 2010 roku, w której mogliśmy obserwować jazdę Roberta Kubicy. Polak uplasował się na 19. miejscu wykręcając jednak lepszy czas od swojego zespołowego kolegi – Lance’a Strolla.

Dwa pierwsze miejsca przypadły w udziale kierowcom Mercedesa, Valtteriemu Bottasowi i Lewisowi Hamiltonowi. Fin okazał się szybszy od swojego kolegi o 0,849 sekundy, z kolei 3. czas wykręcił Sebastian Vettel, który mimo korzystania z opon typu supersoft nie był w stanie utrzymać tempa Mercedesów.

Wszystkie oczy polskich kibiców zwrócone były jednak w stronę bolidów Williamsa – przedwcześnie swój udział w 1. treningu zakończył Lance Stroll, który popełnił błąd i wpadł w pułapkę żwirową na czwartym zakręcie.

Podobną przygodę miał Daniel Ricciardo, a wszystko to spowodowane było ponoć bardzo silnymi powiewami wiatru. Problemy z opanowaniem samochodu miał też Robert Kubica, jednak w przypadku Polaka obyło się bez większych konsekwencji. Krakowianin obrócił się na przedostatnim zakręcie.

Dla Kubicy dzisiejsze treningi były głównie przygotowaniem przed oficjalnymi testami na torze Catalunya w przyszłym tygodniu. Z tego powodu to właśnie w jego bolidzie znalazły się nowe części przygotowane przez stajnię z Grove – mogło to także mieć wpływ na lepszy wynik od zespołowego kolegi.

Polak, który ukończył dzisiejszy trening z 24. okrążeniami na koncie pokonał Strolla o 1,3 sekundy, tracąc z kolei tylko 0,1 sekundy do 18. Brandona Hartleya (Toro Rosso). Krakowianin był wolniejszy od Valtteriego Bottasa o 3,362 sekundy.

Na czwartej lokacie poranny trening ukończył Max Verstappen, wyprzedzając Kimiego Raikkonena i Fernando Alonso, który przed własną publicznością liczy na dobry wynik.

Tagi: F1, Williams, Robert Kubica, treningi, Grand Prix Hiszpanii

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News