Kubica: Wiedziałem, że nie będzie mi łatwo

Kubica: Wiedziałem, że nie będzie mi łatwo

Podaj dalej

Po kolejnym nieudanym Grand Prix w wykonaniu kierowców Williamsa, kanadyjski tabloid Le Journal de Montreal poinformował na swoich łamach, że team z Grove może całkowicie odpuścić obecny sezon. Polak zdradził jednak, że zespół już niedługo może wyjść na prostą.

Po czterech wyścigach sezonu Robert Kubica dalej nie ma na swoim koncie żadnych punktów. Sytuacji nie poprawia fakt, że podczas Grand Prix Hiszpanii Polak znów musiał walczyć głównie o utrzymanie się na torze, zamiast myśleć o nawiązaniu jakiejkolwiek walki z rywalami.

Cały weekend wyścigowy w Barcelonie tylko potwierdził, że sytuacja w Grove cały czas jest bardzo trudna, a zespół czeka jeszcze sporo pracy, by doprowadzić bolid do stanu pozwalającego na kontakt z konkurencją. Chociaż w fabryce ludzie dwoją się i troją, żeby zaradzić problemowi, czas ucieka.

Kubica już nawet nie ściemnia. Wymowne zachowanie Roberta po GP Hiszpanii

W pierwszej połowie maja na wyścig w Hiszpanii wszystkie ekipy przywiozły duże pakiety poprawkowe. Wszystkie oprócz Williamsa, który dalej stoi w miejscu. Więcej na temat sytuacji w zespole zdradził ostatnio Robert Kubica w wywiadzie dla niemieckiego „Motorsport Total”.

Robert Kubica: Oczywiście trudno być szczęśliwym w obecnej sytuacji, zwłaszcza gdy walczysz tak daleko na tyłach stawki, ale z większości rzeczy mogę być zadowolony. Wiedziałem, że nie będzie mi łatwo po tak długim okresie przerwy. Nawet gdybyśmy normalnie zaczęli sezon. U nas dodatkowo pojawiło się kilka problemów w pierwszych wyścigach, które uczyniły nasze życie trudniejszym. Potrzebujemy większej regularności. Samochodu, który jest bardziej przewidywalny i powtarzalny. Pracujemy nad tym cały czas. Kiedy osiągniemy ten cel to wierzę, że wkrótce będzie dobrze.

 

Robert Kubica: Nie mogę sam projektować części

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News