Kubica rozpoczął testy w Abu Dhabi!

Kubica rozpoczął testy w Abu Dhabi!

Podaj dalej

Robert Kubica od rana jeździ najnowszym bolidem Williamsa na torze Abu Dhabi podczas oficjalnych testów opon Pirelli, a brytyjski zespół w trakcie dwóch dni jazd ma oszacować jego możliwości w kontekście powrotu do Formuły 1.

Kubica, którego kariera w Formule 1 zatrzymała się po bardzo groźnym wypadku na Rally di Andora w 2011 roku, jest faworytem do zastąpienia Felipe Massy obok Lance’a Strolla w przyszłorocznym składzie zespołu z Grove.

Williams nabrał dużych nadziei w stosunku do polskiego kierowcy wyścigowego po udanych testach bolidu z 2014 roku na torach Silverstone i Hungaroring. Kubica jeździł już tegorocznym bolidem Renault w trakcie sierpniowych testów na Węgrzech, jednak dopiero dziś Williams będzie mógł ocenić jego możliwości za kierownicą najnowszej konstrukcji.

Dyrektor techniczny Paddy Lowe, a także wieloletni inżynier wyścigowy Felipe Massy Rob Smedley zostali w Abu Zabi po zakończonym Grand Prix aby doglądać z bliska postępów Kubicy.

Wszyscy widzieliśmy, jak radził sobie w Formule 1 w przeszłości – to wspaniały kierowca, bardzo profesjonalny, oddany, entuzjastyczny i niesamowicie inteligentny. To ekscytująca perspektywa, dlatego właśnie go obserwujemy – mówi Lowe.

Teraz trwa proces, który ma na celu ocenić, czy jego kontuzje będą miały wpływ na jeżdżenie w Formule 1, to bardzo proste.

Lowe skomentował, że zespół musiał wprowadzić do bolidu tylko kilka modyfikacji, takich jak zmiana biegów jedną manetką, aby Kubica mógł komfortowo prowadzić tegoroczny bolid.

Zrobiliśmy tylko kilka zmian dotyczących zmiany biegów i tego typu spraw – powiedział. Właściwie, większość kierowców dostosowuje je do własnych preferencji. W większości teamów kierownice będą różniły się o dwóch zawodników – dodał.

Polak będzie dziś jeździł aż do przerwy obiadowej, a później przekaże samochód Strollowi, aby ten również mógł sprawdzić opony na sezon 2018.

Tagi: Kubica, F1, Testy, Williams, Abu Dhabi

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News