Kubica psuje sukces Kajetanowicza w WRC 2. Kibice RK nie potrafią się bawić

Kubica psuje sukces Kajetanowicza w WRC 2. Kibice RK nie potrafią się bawić

422 interakcje
Zrzut ekranu 2019-09-15 o 16.43.37

Podaj dalej

Kajetan Kajetanowicz odniósł dziś bodaj największy sukces w swojej karierze. Zwycięstwo w WRC 2 pachnie już szampanem zarezerwowanym tylko dla garstki wybranych.

„Kajto” należą się ogromne gratulacje, a umniejszanie jego sukcesu porównując go do mistrzostwa Roberta Kubicy w tym samym cyklu jest conajmniej nie na miejscu. RK na podium spotykał się wówczas z takimi tuzami jak Lorenzo Bertelli, Abdulaziz Al-Kuwari czy Robert Barrable.

W zakończonym dziś Rajdzie Turcji, zaledwie dziewiątym na szczeblu mistrzostw świata, Kajto stawił czoła Janowi Kopecky’emu i Gusowi Greensmithowi (kierowcom fabrycznym odpowiednio Skody i Forda), którzy na swoim koncie mają łącznie 92 starty w WRC lub WRC 2. Doświadczenie zebrane do tej pory przez Kajetanowicza wygląda nieco blado. Gdyby nie awaria półosi na przedostatnim oesie, Polak dojechałby do mety przed dwójką ścigającą się w WRC 2 Pro. 

Nie zapominajmy też o Kalle Rovanperze, który właśnie w Turcji przerwał passę pięciu podiów z rzędu. To tylko podkreśla jak trudna i wymagająca zarówno dla kierowców jak i ich maszyn była turecka nawierzchnia. 

Zapowiedź sukcesu

Jasne – Kajto nie jest przecież debiutantem i sam może pochwalić się prawie 150 startami w karierze (w tym 40 w ERC), ale znajomość konkretnego rajdu procentuje. Wspominał o tym kiedyś Jakub Brzeziński, który po paru niepowodzeniach w WRC 3 znalazł się pod ostrzałem kolegów z lokalnego podwórka. Potwierdzeniem jego słów było jedyne podium wywalczone w tej kategorii właśnie na swoim domowym Rajdzie Polski.

Oczywiście. Teorii tej zdaje się przeczyć wspomniany już Jan Kopecky. Nie mający większej konkurencji na swoim lokalnym podwórku w Czechach zawodnik ma jednak wsparcie fabrycznego zespołu, co znacząco zmienia punkt widzenia.

Nie jest to rzecz jasna pierwszy (ani największy) sukces Polaka w WRC 2, bowiem tam po mistrzowski tytuł sięgał w 2013 roku Robert Kubica, stając się tym samym chyba najbardziej utytułowanym rajdowcem wśród kierowców F1.  Krakowianin faktycznie po pierwsze zwycięstwo sięgnął już w drugim starcie, jednak wtedy szampanem podzielił się z Jurijem Protasowem i Abdulazizem Al-Kuwarim. To goście z innej półki.

MAMY TO! Kajetan i Maciek wygrywają w klasyfikacji WRC 2 Rajdu Turcji i osiągają swój najlepszy wynik w dotychczasowych…

Gepostet von Kajetan Kajetanowicz am Sonntag, 15. September 2019

Kajto do swoich dwóch podiów w WRC 2 dorzuca wreszcie zwycięstwo, a my liczymy na to, że pod koniec sezonu będziemy mogli świętować tytuł zdobyty przez kolejnego Polaka. Narazie Kajto jest na dobrej drodze, bowiem ze słonecznej Turcji wróci w fotelu lidera.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News