Kubica: Ogólnie było OK

Kubica: Ogólnie było OK

Podaj dalej

Robert Kubica zakończył Grand Prix Hiszpanii na ostatniej pozycji. Czarę pełną goryczy przepełnia fakt, że Polak kolejny raz nie był w stanie wyprzedzić zespołowego kolegi.

W tym sezonie Formuły 1 cały czas utrzymuje się status quo – zarówno na szczycie, jak i na samym dole tabeli. George Russell i Robert Kubica piąty raz w tym roku zamknęli stawkę. Na początku wyścigu krakowianin był wprawdzie przed zespołowym kolegą, ale chwilę później Brytyjczyk jechał już przed nim. W wywiadzie dla stacji „Eleven Sports” Kubica opowiedział co było przyczyną utraty pozycji na rzecz Russella.

Robert Kubica: Już na samym początku musiałem odpuścić na środku prostej, gdyż znalazłem się w kleszczach dwóch bolidów Racing Point. Później w pierwszych zakrętach na zmianę traciłem pozycję i ją odzyskiwałem. Trochę szkoda tego, że wyprzedził mnie George. Dostałem komunikat przez radio, żeby zmienić coś na kierownicy. Kiedy to zrobiłem, spojrzałem w lusterko i nie było go w miejscu w którym ostatnio go widziałem. Wyprzedził mnie. Wydaje mi się, że miał dużo lepszy rytm. Co do samochodu, to nie mieliśmy problemów. Ogólnie było ok.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News