Kubica oficjalnie ze wsparciem Lotosu

Kubica oficjalnie ze wsparciem Lotosu

Kubica oficjalnie ze wsparciem Lotosu

Podaj dalej

Dziś w Warszawie odbyła się specjalna konferencja Grupy Lotos z udziałem Roberta Kubicy. Kierowca rezerwowy Williamsa podpisał umowę dotyczącą współpracy z koncernem paliwowym na sezon 2018 oraz potwierdził, że nie weźmie udziału w cyklu WEC.

Podczas dzisiejszej konferencji dowiedzieliśmy się m. in. że Robert Kubica zostanie jedną z twarzy reklamowych Lotosu – obok takich sportowców jak piłkarze, czy skoczkowie narciarscy.

Kubica potwierdził również, że mimo wcześniejszych testów i prób nawiązania współpracy z zespołem Manor startującym w Długodystansowych Mistrzostwach Świata, krakowianin skupi się w pełni na Formule 1.

Jedyny Polak w stawce Formuły 1 wraca do królowej motorsportu po ponad 8-letniej nieobecności.

Jesteśmy przekonani, że Robert Kubica dostarczy kibicom sportowych emocji do pełna – mówił na konferencji Wojciech Weiss, prezes Zarządu Lotos Paliwa. Wierzymy, że powrót Roberta do F1 jako trzeciego kierowcy Williamsa to początek kolejnego etapu jego kariery i sukcesów sportowych.

Jak podpisanie nowej umowy ze swoim byłym partnerem skomentował sam Robert Kubica?

Gorąco dziękuję Grupie Lotos, która wspiera mnie w powrocie do wyścigów F1. Zaangażowanie Lotosu jest dla mnie bardzo ważne. Ogromne podziękowania składam także polskim kibicom, którzy stali za mną murem w ostatnich miesiącach – mówił Kubica.

Dziękuję za doping na torach oraz w Internecie. Cieszę się, że ponownie mam zaszczyt reprezentować markę Lotos, z którą łączy mnie nie tylko pasja do samochodów, ale także konkretne osiągnięcia sportowe – mówił Kubica, nawiązując m. in. do wywalczonego tytułu mistrza świata WRC 2.

Tagi: F1, Kubica, Lotos, Williams

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News