Kubica ocenia szanse na powrót do F1 na 80-90%

Kubica ocenia szanse na powrót do F1 na 80-90%

Podaj dalej

Robert Kubica ocenia swoje szanse na powrót do Formuły 1 na 80-90%. Jednocześnie, po kolejnych jazdach Polaka na Goodwood Festival of Speed, nasilają się plotki o kolejnych testach z zespołem Renault Sport F1.

32-latek poprowadził Lotusa E20 z sezonu 2012 w barwach zespołu Renault, a w światku sportów motorowych pojawiła się plotka, jakoby Robert miał przeprowadzić kolejne testy z francuskim teamem.

Krakowianin przyznał, że po pierwszych testach w Hiszpanii jego optymizm dotyczący możliwego powrotu do F1 wzrósł.

Jeśli zapytacie mnie, jak realnie oceniałem szanse na powrót przed testami, dałbym sobie ich maksymalnie 10, może 20% – Kubica powiedział dziennikowi Auto Express podczas trwającego w miniony weekend Goodwood Festival of Speed, gdzie Robert miał kolejną okazję do poprowadzenia bolidu F1.

Czas płynie dalej – nie tylko w kontekście klasyfikacji, ale także mojego wieku. Formuła 1 działa tak szybko, że niektórzy ludzie zapominają – nie wszyscy, ale niektórzy.

– Jestem realistą i twardo stąpam po ziemi, teraz dałbym sobie 80 lub 90% szans.

Kubica od momentu wypadku jeździł samochodami rajdowymi walcząc w Rajdowych Mistrzostwach Świata, jednak nie porzucił zupełnie aut wyścigowych, zasiadając za kierownicami aut LMP1, GP3, czy Formuły E.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News