Kubica koncentruje się na wyścigach

Kubica koncentruje się na wyścigach

Podaj dalej

Robert Kubica kontynuuje testy na torach wyścigowych. Tym razem Polak zasiadł za kierownicą jednomiejscowego bolidu GP3 na włoskim torze Cremona.

Krakowianin od dłuższego czasu trenuje na torach wyścigowych i zapewnia, że jest już w takiej formie, która pozwala mu na skupienie się na dziedzinie, z której się wywodzi.

Jestem skoncentrowany na dzisiejszej rzeczywistości, w której nie ma już miejsca na rajdy – powiedział dla portalu Eurosport. Jeszcze 12 miesięcy temu chciałem wystartować hobbystycznie w jednym z najlepszych rajdów w kalendarzu – Rajdzie Polski.

– Ale… pojechanie go tak z kopyta, będąc poza samochodem rajdowym przez kilkanaście miesięcy mija się z celem. Tym bardziej, że do tego czasu wiele może się u mnie wydarzyć.

Plany Polaka wciąż nie są niczym pewnym, jednak my możemy być właściwie pewni, że są one związane z torami wyścigowymi. W ostatnich miesiącach Kubica wystartował m. in. w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju, testował samochody klas LMP1 i LMP2, czy właśnie jednomiejscowe GP3.

Krakowianin jest także łączony z przejściem do rozwijających się mistrzostw Formuły E. Rozmawiałem z nim o Formule E w Bahrajnie pod koniec sezonu 2016, kiedy testował z zespołem ByKolles i powiedziałem mu: człowieku, musisz tego spróbować – skomentował etatowy zawodnik Formuły E, Sebastien Buemi.

Mam nadzieję, że dołączy do nas. To byłoby bardzo dobre dla całej serii. Chciałbym zobaczyć go kiedyś w naszej stawce. Bardzo go lubię i myślę, że dla niego ważne jest sprawdzenie się za kółkiem.

Na temat ewentualnego dołączenia Kubicy do Formuły E wypowiedział się także Loic Duval: Wiemy, że to ekstremalnie dobry kierowca. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Byłoby fajnie, gdyby do nas dołączył. Cieszyłbym się, że może ponownie rywalizować w dobrych mistrzostwach, bo po prostu na to zasługuje.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News