Kubica blisko nowego zespołu?

W ubiegłym tygodniu ponownie obserwowaliśmy Roberta Kubicę na testach Formuły 1 w Barcelonie. Polak pełni w tym roku rolę kierowcy testowego zespołu Williamsa, jednak to nie oznacza, że nie zobaczymy go w wyścigach. Polak w tym tygodniu weźmie udział w testach serii FIA WEC, po których podejmie decyzję, czy zwiąże się z zespołem Manor LMP1.

Kubica blisko nowego zespołu?
Podaj dalej

Kubica miał już okazję zaliczyć kilka kółek w bolidzie Ginetta-Mecachrome G60-LT-P1 podczas pierwszych testów Długodystansowych Mistrzostw Świata w Aragonie. Te miały miejsce jeszcze przed testami F1 w Barcelonie. Kolejne trzydniowe próby serii WEC rozpoczęły się dzisiaj, jednak zespół Manora nie podał informacji, kto kiedy zasiądzie w bolidzie.

Spytany o możliwość startów w brytyjskim zespole przez serwis Motorsport Polak mówił: – To będzie dla mnie bardzo wymagający i naładowany aktywnością rok. Oczywiście, chciałbym być zaangażowany w dobry projekt w LMP1, co dałoby mi szansę przejechania wielu kilometrów, jednak pytanie brzmi, czy Manor będzie dla mnie odpowiedni. Muszę przejechać większą liczbę okrążeń, to co wiem na razie nie wystarcza mi do podjęcia decyzji. Tutaj potrzeba również pewności, że napięty kalendarz F1 będzie pasował do moich wyzwań w WEC.

Wszystko wskazuje więc na to, że Robert Kubica podejmie decyzję o ewentualnym dołączeniu do nowej ekipy po zakończeniu testów w Aragonie. Szef zespołu Manor wspominał, że skład kierowców będzie podany jeszcze przed prologiem serii WEC na francuskim torze Paul Ricard, który odbędzie się na początku kwietnia.

Fot.: Williams Martini Racing, Manor Racing

Tagi: Robert Kubica, F1, FIA WEC

 

Przeczytaj również