Kubica będzie jeździł mniej. Nowy kierowca w Williamsie

Williams ogłosił, że Nicholas Latifi będzie rezerwowym kierowcą zespołu w sezonie 2019. 23-letni Kanadyjczyk pracował wcześniej jako rezerwowy kierowca Force India w sezonie 2018, oraz Renault dwa lata wcześniej.

Kubica będzie jeździł mniej. Nowy kierowca w Williamsie
Podaj dalej

W roku 2019 Williams zaprezentuje zupełnie nowy skład, objęty programem juniorskim Mercedesa George Russell będzie partnerem dla powracającego Roberta Kubicy.

Zespół z Grove potwierdził, że w przyszłym sezonie Latifi będzie jeździł w sześciu sesjach treningowych, dwóch testowych (zespołu), dwóch testowych (Pirelli), oraz w przedsezonowym teście w Barcelonie.

Nicholas Latifi: Jestem podekscytowany dołączeniem do tak kultowego zespołu jak Williams jako rezerwowy kierowca na sezon 2019 r. To fantastyczna okazja, aby kontynuować mój rozwój  w F1 i budować moje doświadczenie na torach.

W ostatnim sezonie Latifi jeździł w Formule 2, gdzie wywalczył dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Jego największym sukcesem była natomiast wygrana w wyścigu Spa-Francorchamps.

Claire Williams: Z przyjemnością potwierdzam, że Nicholas Latifi został rezerwowym kierowcą na sezon 2019. Nicholas startował z powodzeniem w formule juniorów, ma rasowy rodowód, którego szukamy, jest niesamowicie inteligentny i pracowity. Nie możemy się doczekać współpracy z nim w przyszłym sezonie.

Przeczytaj również