Kuba Przygoński wygrywa w Jordan Baja. Załoga ORLEN Team wraca do walki o zwycięstwo w Pucharze Świata

Kuba Przygoński wygrywa w Jordan Baja. Załoga ORLEN Team wraca do walki o zwycięstwo w Pucharze Świata

Podaj dalej

Rywalizacja o triumf w Jordanii trwała do samego końca. Ostatecznie to załoga ORLEN Team okazała się najlepsza w przedostatniej rundzie Pucharu Świata w rajdach Baja, znacznie zwiększając swoje szanse na wygraną w końcowej klasyfikacji cyklu.

Kuba Przygoński i Timo Gottschalk (Mini All 4 Racing) narzucili w Jordanii bardzo mocne tempo już od czwartkowego, zwycięskiego prologu. Załoga ORLEN Team osiągnęła także najlepszy czas w jednym z sobotnich odcinków specjalnych oraz dwukrotnie zajmowała 2. pozycję.

– Bardzo się cieszymy. Był to trudny start, w Jordanii jechaliśmy po raz pierwszy i nie do końca wiedzieliśmy, czego się spodziewać. Teren był dosyć wymagający, ale też bardzo ciekawy. Ścigaliśmy się po otwartej pustyni, wśród gór skalnych, więc była to fajna przygoda – powiedział na mecie Kuba Przygoński.

Dzięki zwycięstwu w Jordan Baja Przygoński i Gottschalk, którzy zajmują 3. miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata, zminimalizowali swoją stratę do Orlando Terranovy i Władimira Wasiliewa (obaj Mini All 4 Racing). Argentyńczyk zajął w Jordanii 2. miejsce, Rosjanin był 3.

Mocno rywalizowaliśmy tu z Terranovą i Wasiliewem. Od samego początku było wiadomo, że wszyscy będziemy jechali na styk.  Ostatni, decydujący odcinek był dla nas bardzo trudny, bo otwieraliśmy trasę i nie wiedzieliśmy, co się dzieje za nami. Po przyjeździe na metę, czekaliśmy na to,
z jakim opóźnieniem po nas przyjadą rywale i okazało się, że wygraliśmy. Bardzo dziękuję Timo za współpracę. Jesteśmy na 3. pozycji w Pucharze Świata ze stratą 2 punktów do 2. miejsca 3. punktów do lidera – ­
dodał Przygoński.

Układ na podium Jordan Baja sprawił, że ostateczne rozstrzygnięcia w Pucharze Świata zapadną podczas ostatniej rundy, która zostanie rozegrana 24-26 października w pobliżu portugalskiego Portalegre.

Klasyfikacja końcowa Jordan Baja:

1. Kuba Przygoński Mini All 4 Racing 5:28:14
Timo Gottschalk
2. Orlando Terranova Mini All 4 Racing +0:03:50
Ronnie Graue
3. Władimir Wasiliew Mini All 4 Racing +0:06:22
Konstantin Żilcow
4. Khalid Al-Qassimi Peugeot 3008DKR +0:11:31
Xavier Panseri
5. Yasir Seaidan Mini All 4 Racing +0:21:07
Paulo Fiuza
6. Fiedor Worobjew Can Am Maverick X3 +1:06:41
Kirył Szubin
7. Balazs Szalay Opel Grandland X +1:58:27
Laszlo Bunkoczi
8. Moh’d Al-Twijri Toyota Land Cruiser +2:12:19
Ali Obaid
9. Michele Cinotto Polaris RZR 1000 Turbo +2:16:01
Rafael Tornabel
10. Raz Heymann Mitsubishi Pajero +2:28:38
Guy Bitton

Czołówka Pucharu Świata FIA w rajdach Baja przed ostatnią rundą:

  1. Władimir Wasiliew, 112 punktów
  2. Orlando Terranova, 111
  3. Kuba Przygoński, 109
  4. Martin Prokop, 65
  5. Fiedor Worobjew, 50

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News