Kuba Przygoński w pierwszej dziesiątce

Kuba Przygoński w pierwszej dziesiątce

Podaj dalej

Kuba Przygoński pilotowany przez Toma Colsoula ukończył pierwszy etap 40. edycji Rajdu Dakar na dziewiątej pozycji. Polak dotarł do mety minutę i czterdzieści pięć sekund za Nasserem Al-Attiyahem.

Kuba Przygoński, który w zeszłym roku był najwyżej sklasyfikowanym polskim kierowcą, w obecnej edycji Rajdu Dakar mierzy jeszcze wyżej niż siódma lokata. Zawodnik, którego na tegorocznej imprezie wspiera m.in. Platinum, chętnie dzieli się z kibicami wrażeniami z dotychczasowego pobytu w Peru.

We are ready to race 💪‼️🔝😀 Jak wam się podobają nasze nowe barwy? 😍ORLEN Team I Red Bull I Platinum Expert I X-raid Team

Publié par Kuba Przygoński sur vendredi 5 Janvier 2018

Wszyscy uczestnicy zgłoszeni do rywalizacji w Rajdzie Dakar, około godziny 14:00 polskiego czasu zameldowali się na rampie startowej zlokalizowanej w stolicy Peru.

Kuba Przygoński i Tom Colsoul na starcie Dakar2018

Załoga #ORLENTeam Kuba Przygoński/Tom Colsoul navi (312) właśnie zjechała z rampy startowej 40. Dakar Rally 2018!Maciek Giemza #101 (58) jest już na trasie etapu do Pisco, gdzie rozpoczyna się 31-kilometrowy odcinek specjalny. Zaczynamy ostrą jazdę! 🇵🇪💣💥🚗💨

Publié par ORLEN Team sur samedi 6 Janvier 2018

Z Limy załogi skierowały się do Pisco. Sobotnia trasa liczyła 273 kilometry, z czego 31 stanowił odcinek specjalny, do którego zawodnicy przystąpili około godziny 21:00 polskiego czasu – Drugi dzień testów był dla nas bardziej udany niż pierwszy a samochód spisywał się bez zarzutu. Przejechaliśmy się po wydmach i dzięki temu odpowiednio skonfigurowaliśmy ustawienia na pierwsze etapy rajdu. Różnica czasu jest nadal odczuwalna, jednak czujemy się wyśmienicie. Co ważne, mój pilot Tom jest w doskonałej formie – komentował przed startem Kuba Przygoński.

No to zaczynamy! Jesteśmy już po rampie startowej czyli oficjalnym rozpoczęciu Dakar Rally 2018 😀Dzisiaj przed nami 241…

Publié par Kuba Przygoński sur samedi 6 Janvier 2018

Kibice chyba bardzo mocno trzymali zaciśnięte palce, bowiem załoga ORLEN Team ukończyła zmagania w pierwszej dziesiątce stawki. Kuba Przygoński pilotowany przez Toma Colsoula stracił do liderującego Nassera Al-Attiyah minutę i czterdzieści pięć sekund i zakończył pierwszy dzień na dobrym dziewiątym miejscu z czego sam kierowca jest wyraźnie zadowolony.

Pierwszy odcinek za nami! Dobre rozpoczęcie tego maratonu! Rozważna jazda i mała starta do lidera 😀🏁 WYNIKI 1…

Publié par Kuba Przygoński sur samedi 6 Janvier 2018

Tagi: DakarPrzygońskiORLEN TeamPlatinum,

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News