Kuba na szóstkę

Kuba na szóstkę

Kuba na szóstkę

Podaj dalej

Kuba Przygoński uplasował się na 6. pozycji podczas 10. etapu rywalizacji w Rajdzie Dakar. Polak utrzymał tę samą lokatę w klasyfikacji generalnej imprezy.

Po niedzielnym odcinku specjalnym, na którym Kuba Przygoński zanotował 7. rezultat, kierowca wspierany przez markę Platinum plasował się na 6. miejscu w klasyfikacji generalnej 40. edycji Rajdu Dakar. Polak tracił 2 h i 18 min do liderującego Carlosa Sainza – Obecna edycja imprezy to najtrudniejszy sprawdzian, w jakim dotychczas brałem udział. Wystarczy zwrócić uwagę na ilość załóg, która pożegnała się już z rywalizacją. Jest bardzo ciężko, a przekonali się o tym nawet faworyci tegorocznej rywalizacji. Jednak na tym to wszystko polega, bowiem Dakar nie bez powodu uchodzi za najcięższy rajd świata komentował przed startem 10. etapu kierowca ORLEN Team.

Po decyzji o odwołaniu wczorajszego etapu ze względu na trudne warunki pogodowe, kierowcy przystąpili już według planu do dzisiejszej rywalizacji. Trasa wtorkowej próby prowadziła z Salty do Belen, a dojazdówka liczyła 424 km. Kuba Przygoński pilotowany przez Toma Colsoula był przygotowany do walki na odcinku specjalnym o długości 373 km.

Etap 10 Dakar Rally Salta 🇦🇷 ➡️ Belén 🇦🇷Wracamy do rywalizacji po odwołanym etapie 9. Temperatury znów są wysokie i…

Publié par Kuba Przygoński sur mardi 16 Janvier 2018

Kierowca wspierany przez markę Platinum rozpoczął spokojnie od zanotowania 10. czasu na WP1. Polak spokojnie kontrolował tempo najpierw utrzymując swoją lokatę, a następnie awansując o dwa oczka na trzecim punkcie kontrolnym. Przygoński tracił wówczas do Stephane Peterhansela niespełna 10. minut, a na WP4 zameldował się już jako 6. kierowca w stawce.

Warto zauważyć, że rywalizacja na 10. etapie przebiegała w iście morderczych warunkach. Na trasie panowała temperatura oscylująca w granicach 38 stopni Celsjusza w cieniu i ponad 40 w słońcu. Kierowca ORLEN Team wspólnie z Tomem Colsoulem wytrzymał jednak do samego końca i zameldował się na mecie jako 6. kierowca w stawce. Polak stracił do Stephane Peterhansela 23 min 42 sek. Kierowca wspierany m.in. przez markę Platinum utrzymał tym samym doskonałą 6. lokatę w klasyfikacji generalnej 40. Rajdu Dakar.

Tagi: Platinum ExpertKuba PrzygońskiPlatinumDakar 2018Rajd Dakar

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News