Krok w stronę marzeń

Krok w stronę marzeń

Krok w stronę marzeń

Podaj dalej

Za nami pierwszy dzień 51. edycji Rajdu Portugalii. Zmagania zakończyły się dwoma odcinkami super specjalnymi rozgrywanymi po ulicach Bragi. Trasa była niezwykle wąska, kręta a co za tym idzie wymagająca. Na szczęście obyło się bez większych dramatów. Na prowadzeniu przed sobotnimi oesami znajduje się Ott Tanak.

Podczas pierwszego przejazdu Braga Street Stage najlepszy był Sebastien Ogier. W jednej sekundzie zdołało zmieścić się jeszcze trzech zawodników – Thierry Neuville, Hayden Paddon oraz Ott Tanak. Na 5. miejscu dojechał przedstawiciel klasy WRC 2 – Andreas Mikkelsen. Podczas drugiego przejazdu tej próby bezkonkurencyjny okazał się Mads Ostberg. Norweg przywiózł za sobą Haydena Paddona oraz Sebastiena Ogiera. Pierwszą piątkę uzupełnili Elfyn Evans i Ott Tanak.

Po 9 odcinkach specjalnych tegorocznego Rajdu Portugalii na prowadzeniu znajduje się Ott Tanak. Estończyk z ekipy M-Sport wyprzedza na ten moment Daniego Sordo o 4,6 s. i Sebastiena Ogiera o 5,0 s. Na dalszych miejscach ze stosunkowo niską stratą plasują się Craig Breen oraz Elfyn Evans. 6. w tym momencie jest Thierry Neuville, jednak w tym przypadku należy spodziewać się korekty czasu, gdyż sędziowie prawdopodobnie wezmą pod uwagę sytuację z odcinka specjalnego numer 7, gdzie Belg był bardzo długo wstrzymywany przez Jariego-Matti Latvalę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News