Kristoffersson zapewnia VW dublet w Kanadzie

Kristoffersson zapewnia VW dublet w Kanadzie

Podaj dalej

Johan Kristoffersson w emocjonującym biegu finałowym Rallycrossowych Mistrzostw Świata w Kanadzie obronił swoją pozycję przed zespołowym Petterem Solbergiem i zapewnił zespołowi Volkswagena dublet na torze De Trois-Rivieres.

Na najniższym stopniu podium znalazł się 9-krotny mistrz WRC – Sebastien Loeb, który w końcowym rozrachunku stracił do dwójki liderów niecałe 5 sekund.

Po kanadyjskiej rundzie Kristoffersson legitymuje się 35-punktową przewagą nad zasiadającym na fotelu wicelidera Petterem Solbergiem.

Trzecie miejsce w generalce utrzymuje Mattias Ekstrom, który w dzisiejszym półfinale minął linię mety na ostatnim miejscu. W punktacji sezonowej do 3. miejsca zbliżył się Sebastien Loeb, który obecnie traci do Ekstroma zaledwie 14 punktów.

W dzisiejszym finale tuż za podium linię mety minął Kevin Eriksson, wyprzedzając Toomasa Heikkinena i Timmy’ego Hansena – jedynego reprezentanta Audi w finałowym biegu w Montrealu.

Walka o zwycięstwo w dzisiejszym finale trzymała w napięciu aż do samego końca, a Kristoffersson ostatecznie minął linię mety nieco ponad sekundę przed drugim Volkwagenem Polo prowadzonym przez Pettera Solberga.

Tagi: World RX, Canada

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News