Kradli paliwo z cystern za pozwoleniem... kierowców

Policjanci wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji zatrzymali osoby zajmujące się kradzieżami produktów naftowych na szkodę jednego z koncernów. W wyniku realizacji zatrzymali 15 pracowników firmy transportowej, które bezpośrednio brały udział w kradzieży paliwa z cystern, jak i osoby odkupujące skradzione produkty naftowe. Mężczyźni będą odpowiadali za kradzież oraz paserstwo. Wszyscy zostali objęci policyjnym dozorem.

Kradli paliwo z cystern za pozwoleniem… kierowców
Podaj dalej

Operacyjne ustalenia policjantów stołecznego wydziału kryminalnego doprowadziły do zatrzymania 15 osób, które od czerwca tego roku zajmowały się kradzieżami paliwa na szkodę jednego z koncernów naftowych.

Jak się okazało, wszyscy działali w ramach uzgodnionego podziału ról. Z przestępczego procederu urządzili sobie stałe źródło utrzymania. Większość zatrzymanych to członkowie firmy transportowej. W procederze uczestniczyły też osoby spoza firmy, które odkupywały skradzione produkty naftowe.

Zatrzymani kradli paliwo bezpośrednio po opuszczeniu bazy załadunkowej. Wtedy kontaktowali się między sobą i w ustalonych wcześniej miejscach kradli paliwo z cysterny do wcześniej przygotowanych pojemników, które znajdowały się na specjalnie przygotowanych do tego celu pojazdach. Po kradzieży paliwa jeden z członków grupy rozliczał się z kierowcami cystern, wrzucając pieniądze do kabin.

Sprawa ujrzała światło dzienne po realizacji, jaką stołeczni kryminalni i policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego przeprowadzili w miniony poniedziałek na wysokości MOP Małopole. Tam na gorącym uczynku wpadło dwóch mężczyzn.

Według policyjnych ustaleń zatrzymani mężczyźni, działając w ten sposób, mogli przywłaszczyć ponad 10 tysięcy litrów oleju napędowego i benzyny bezołowiowej.

Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty kradzieży. Dwóch z nich będzie odpowiadało za paserstwo. Decyzją sądu zatrzymani zostali objęci policyjnym dozorem.

https://wrc.net.pl/nawet-itd-mozna-zaskoczyc-ciekawy-patent-na-wykorzystanie-autolawety

Przeczytaj również