Kotarba bezkonkurencyjny

Kotarba bezkonkurencyjny

Podaj dalej

Łukasz Kotarba i Tomasz Kotarba okazali się najlepszą załogą podczas odcinka testowego przed 45. Rajdem Świdnickim-Krause. Para ta, jako jedna z niewielu wykręciła czas poniżej granicy 2 minut.

Podróżujący Mitsubishi Lancerem Evo IX zawodnicy zdecydowanie pokonali drugiego Filipa Nivette i trzeciego Zbigniewa Gabrysia. Tuż za podium uplasował się debiutujący w Skodzie Fabii R5 Marcin Gagacki. Czołową piątkę uzupełnił Tomasz Kasperczyk.

Trasa odcinka testowego była doskonale znana wszystkim zawodnikom. Był on wytyczony po części słynnego odcinka Rościszów – Walim, począwszy od szczytu przełęczy walimskiej aż po legendarne patelnie. Zmagania rozpoczęły się o godzinie 13:00 i trwały 3 i pół godziny. Trasa shakedownu zdradza sytuację, jaka panuje na większości oesów. Droga jest mieszanką błota pośniegowego, mokrego i suchego asfaltu, a dookoła niej jest mnóstwo śniegu.

Rajd (Monte?) Świdnicki-Krause rusza dzisiaj o godzinie 19:03 odcinkiem Świdnica – Super OS Crusar. Zanim to się stanie, bo już o godzinie 18:00 zawodników czeka start honorowy.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News