Kosztowne Chiny

Odwołanie Rajdu Chin to nie tylko dziura w tegorocznym kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata, ale i w kieszeniach wielu osób związanych z czempionatem. Szef M-Sportu Malcolm Wilson jest bardzo precyzyjny w swoich wyliczeniach. Brytyjczyk przyznał, że na odwołaniu rajdu Chin straci około 126 tys. funtów czyli ponad 630 000 zł.

Kosztowne Chiny
Podaj dalej

SP_6437-1178x750_resize

Na taką kwotę Wilson szacuje koszt transportu zapasowych części, rezerwacji hoteli i wiz. Dodatkowo szef M-Sportu jest przekonany, że prywatni kierowcy nie zapłacą za przygotowanie samochodów, które pierwotnie miał startować w Chinach. – Z tej sytuacji trzeba wyciągnąć odpowiednie wnioski. FIA musi bardzo ostrożnie podchodzić do kwestii organizacji nowych rund. Trzeba być pewnym, że mają one stabilne finansowanie – uważa Wilson.

2016 World Rally Championship / Round 01 / Rally Monte Carlo // 21st - 24th January, 2016 // Worldwide Copyright: M-Sport/McKlein
2016 World Rally Championship / Round 01 / Rally Monte Carlo // 21st – 24th January, 2016 // Worldwide Copyright: M-Sport/McKlein

Jak podaje brytyjski magazyn Motorsport Monday, silne powodzie i niemożność odbudowy dróg były tylko pretekstem do odwołania rajdu. Zaufane źródła twierdzą bowiem, że od samego początku impreza, której organizatorem jest spółka Le Sports skazana była na porażkę, właśnie ze względu na brak odpowiedniego budżetu.

Przeczytaj również